Szybko, daleko i wysoko – mityng Orlen Cup w Łodzi odkrywa karty


Opublikowane w pt., 13/12/2019 - 13:16

11 lutego w łódzkiej Atlas Arenie odbędzie się lekkoatletyczny mityng Orlen Cup. Zaplanowano pięć widowiskowych konkurencji: 60 m i 60 m przez płotki, skok wzwyż, skok o tyczce i pchnięcie kulą.

- Ta impreza cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a Atlas Arena jest obiektem znakomicie przygotowanym do tego typu wydarzeń – uważa Joanna Skrzydlewska, wiceprezydent Łodzi. – Mityng odbędzie się w roku Igrzysk Olimpijskich w Tokio, więc może będziemy mieli okazję dopingować w Łodzi przyszłych mistrzów olimpijskich.

Organizatorzy zapewniają, że do Łodzi przyjadą największe polskie gwiazdy lekkiej atletyki. Wśród sprinterek będzie Ewa Swoboda, która wygrała w Orlen Cup 2019 z czasem 7,13 sekundy (rekord życiowy to 7,07). W tym roku została m. in. mistrzynią Europy na 60 m w hali, startowała też w mistrzostwach świata na otwartym stadionie na 100 m.

W biegach przez płotki wystartuje kolejna reprezentanta Polski w Doha – Karolina Kołeczek (8,03 – rekord życiowy na 60 m ppł). Będzie rywalizować z Klaudią Siciarz (7,95), z którą w tym roku przegrała w halowych mistrzostwach Polski. Kołeczek zrewanżowała się młodszej koleżance w mistrzostwach Polski na otwartym stadionie. W Orlen Cup Siciarz była druga (8,06) za Amerykanką Evonne Britton (8,04).

Wśród panów zapowiadany jest występ Damiana Czykiera (rekord na 60 m ppł. – 7,65). W poprzedniej edycji Orlen Cup spisał się świetnie i przegrał tylko z Orlando Ortegą, wicemistrzem olimpijskim na 110 m ppł. czy brązowym medalistą ostatnich mistrzostw świata.

Stawkę sprinterów uzupełnią inni polscy biegacze i biegaczki, a także zawodnicy zagraniczni. Na razie organizatorzy nie zdradzają nazwisk.

W konkurencjach technicznych kibice będą mogli oklaskiwać m. in. świetnych polskich kulomiotów Konrada Bukowieckiego i Michała Haratyka oraz Paulinę Gubę, skoczków o tyczce Piotra Liska i Pawła Wojciechowskiego, a w skoku wzwyż Kamilę Lićwinko. –Program jest wypełniony konkurencjami bardzo ważnymi dla kibiców polskich lekkoatletów. W Atlas Arenie zobaczymy nasze gwiazdy, odnoszące obecnie sukcesy na międzynarodowych arenach – zapowiedział Artur Partyka, wicemistrz olimpijski w skoku wzwyż.

Atmosferę wielkiej imprezy poczują też dzieci z województwa łódzkiego. Ponad 700 młodych zawodników uczestniczących w programie „Lekkoatletyka dla każdego” weźmie udział w porannym mityngu w hali.

Bilety w cenie 20 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy) będą dostępne na platformie ebilet oraz w kasach Atlas Areny.

AK


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce