Tarnów Mościce i Grupa Azoty świętują swoje dni na biegowo!


Opublikowane w pt., 03/10/2014 - 16:23

Na mapie małopolski od dawna brakowało takiego biegu jak ten. W Tarnowie Mościcach 4 października odbędzie się pierwsza masowa impreza biegowa – I Mościcki Bieg o Puchar Zarządu Grupy Azoty. Dla zawodników organizatorzy proponują dwa dystanse – 3300m i 10 000m.

Biegacze staną do startu wspólnego o godzinie 13.30 i pobiegną ulicami Mościc. Start i meta znajdują się w miejscu symbolicznym dla dzielnicy, bo obok hali Jaskółka pomiędzy stadionem lekkoatletycznym a Centrum Kultury w Mościach. Przed biegami głównymi odbędą się biegi dla dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów na 1000m.

Dzielnica Mościce od dawna każdemu mieszkańcowi powiatu tarnowskiego kojarzy się głównie ze sportem – szkoły sportowe, hala Jaskółka, koszykówka, stadion lekkoatletyczny, piłka nożna czy żużel to dyscypliny, których mekką są właśnie Mościce. Ukoronowaniem sportowego ducha dzielnicy jest stworzenie biegu masowego.

Zadaliśmy kilka pytań pani Iwonie Snopkowskiej, kierowniczce zawodów i członkini Stowarzyszenia Kanon.

Jaka jest idea I biegu w Mościcach?

Cała impreza odbywa się w ramach promocji dzielnicy Tarnów – Mościce. Bieg jest organizowany razem w partnerstwie z Grupą Azoty, która jak co roku w pierwszy weekend października, obchodzi swoje święto pracowników Zakładów Azotowych.

Stowarzyszenie Kanon i Grupa Azoty, wspólnie organizują Dni Mościc, których częścią jest bieg. Nie ma święta Mościc bez Święta zakładów Azotowych.  

Dla kogo skierowana jest impreza?

Bieg jest rzeczą innowacyjną, skierowaną do pracowników Grupy Azoty,  ale nie tylko. Z list startowych wiemy, że pobiegną osoby z poza Tarnowa i bardzo nas to cieszy.

Jest to nasz debiut w tej dziedzinie sportu dlatego limit uczestników to zaledwie 300 osób. Chcemy podejść do tego profesjonalnie i na spokojnie. Mamy nadzieję, że bieg wpisze się na stałe w kalendarz imprez Mościckich. A w następnym roku, ze zdobytym doświadczeniem zorganizujemy imprezę dla większego grona biegaczy. Teraz stawiamy na jakość.

Kto pobiegnie w sobotę w Mościcach?

W sumie 300osób. Chcemy zrobić imprezę wielopokoleniową. Zapraszamy uczniów z Mościc, mieszkańców dzielnicy, pracowników i wszystkich chętnych. Listę mamy cały czas otwartą. Do godziny 12.30 w sobotę będzie można się zapisać.

Jaki program przewidujecie Państwo?

Zaczynamy od biegów na 1000m, jest to dystans dla szkół podstawowych i gimnazjów. Następnie biegi główne ze startu wspólnego na 3000m i 10.000m.  

Rozmawiała Katarzyna Roik

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce