Tatra Fest Bieg – najtrudniejsza trasa w historii?


Opublikowane w sob., 08/08/2020 - 11:25

Tatra Fest Bieg powered by Flextrum & Ruskolina Plus już 15 sierpnia. Start zapowiedziała krajowa czołówka biegów ultra. Nagrody wręczy zwycięzcom Justyna Kowalczyk, nasza najlepsza narciarka w historii i utytułowana olimpijka.

Od kilku lat, w okolicach długiego sierpniowego weekendu, w Tatrach rozgrywane są na przemian dwa ultra biegi: Bieg Granią Tatr (lata nieparzyste) oraz Tatra Fest Bieg w latach parzystych. Niepowtarzalna specyfika warunków terenowych w Tatrach sprawia, że oba cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Niestety organizatorzy nie są w stanie przyjąć na listę startową wszystkich chętnych, z uwagi na limit uczestników nakładany przez Tatrzański Park Narodowy.

Tatra Fest Bieg obędzie się więc już po raz czwarty. Po każdej edycji, organizatorzy wsłuchiwali się z uwagą w opinie uczestników i za każdym razem czynili starania o bardziej urozmaicony profil trasy. Tegoroczna edycja biegu - około 60 km (5000 metrów pod górę) - zapowiada się wyjątkowo i należy stwierdzić, że będzie ciężko tę trasę w przyszłości dodatkowo utrudnić.

Przebieg trasy:

START Kuźnice - Dolina Jaworzynki - Hala Gąsienicowa - Sucha Przełęcz - Kasprowy Wierch - Przełęcz pod Kopą Kondracką - Kopa Kondracka - Małołączniak - Krzesanica - Ciemniak - Dolina Tomanowa → Dolina Kościeliska – Schronisko Ornak → Iwaniacka Przełęcz → Ornak - Siwy Zwornik - Starorobociański Wierch - Kończysty Wierch - Jarząbczy Wierch - Łopata - Wołowiec - Rakoń - Grześ - Dolina Chochołowska: schronisko - Ścieżka nad Reglami - Niżnia Kominiarska Polana - Dolina Kościeliska: Cudakowa Polana - Przysłop Miętusi - Wielka Polana w Dolinie Małej Łąki - Przełęcz w Grzybowcu - Polana Strążyska - Czerwona Przełęcz - Przełęcz Białego - META Kuźnice

Bieg będzie posiadał punkty kwalifikacyjne do UTMB, a także do ITRA (3).

Lista startowa

Na trasie pobiegną aż 62 kobiety (18% uczestników), co jak na tak długi dystans i profil trasy, jest wynikiem dosyć zaskakującym.

Wśród mężczyzn, na liście startowej widać sporo „mocnych” nazwisk: Robert Faron, zwycięzca TFB w roku 2018, jeden z najlepszych ultrasów w Polsce, ale i Przemysław Sobczyk, Roman Ficek, Piotr Uznański, Maciej Dombrowski, Jarosław Gonczarenko, Sławek Gawlik, Radosław Boniec i Aleksander Badowski..

Natomiast wśród kobiet m. in: Kasia Solińska, Kasia Wilk, Kinga Kwiatkowska, Marta Naczyk. Na starcie na takiej imprezie nie mogło też zabraknąć Alicji Paszczak, świetnego wspinacza i ultramaratonki, do której należy rekord Wielkiej Korony Tatr czy Głównej Grani Tatr.

Strona zawodów: /www.tatrafestbieg.pl/

źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce