Tomasiak i Brydl wygrywają 5. Zimowy Półmaraton Gór Stołowych


Opublikowane w ndz., 20/01/2019 - 18:46

W minioną sobotę, w Karłowie został rozegrany 5 Zimowy Półmaraton Gór Stołowych. Trudne warunki oraz siarczysty mróz nie odstraszyły uczestników. Punktualnie o godzinie 9 rano, na trasę zawodów wyruszyło 494 biegaczy, a na metę usytuowaną na Szczelińcu nie udało się dotrzeć zaledwie trójce zawodników.

Zwyciężyli Czech – Pavel Brydl oraz Natalia Tomasiak. W ramach zawodów zostały również rozegrane Mistrzostwa Polski Alpinistów - zwycięstwo przypadło Pawłowi Sarnowskiemu oraz ponownie Natalii Tomasiak.

Sobotnia rywalizacja nie przyniosła niespodzianek, chociaż warto podkreślić, że w klasyfikacji mężczyzn, główny faworyt zawodów Pavel Brydl, musiał się mocno napracować, aby odeprzeć ataki grupy pościgowej. Paweł prowadził niemal od początku, ale przez cały wyścig zmuszony był do czujności i odpierania ataków rywali. Warto nadmienić, że na mecie różnica między zwycięzcą, a szóstym zawodnikiem wynosiła poniżej 6 minut. Mimo zaciętej walki, warunki pogodowe nie pozwoliły poprawić zeszłorocznego wyniku czy choćby złamać bariery dwóch godzin.

W rywalizacji kobiet bezapelacyjnie zwyciężyła Natalia Tomasiak, która mimo problemów chorobowych, pewnie pokonała drugą na mecie Kingę Kwiatkowską oraz trzecią Agnieszkę Sulik.

W ramach ZPGS, juz po raz trzeci zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Alpinistów. Chociaż Mistrzostwa mają charakter nieformalny i są traktowane towarzysko, w tej kategorii mogliśmy oglądądać rywalizacje blisko 50 zawodniczek i zawodników. Wisienką na torcie był udział w biegu naszych wybitnych himalaistów: Krzysztofa Wielickiego, Piotr Pustelnika, Janusza Gołębia, Jerzego Natkańskiego czy Kacpra Tekieli.

Dodatkową atrakcją dla uczestników i kibiców była możliwość wysłuchania prelekcji Piotra Pustelnika oraz Krzysztofa Wielickiego, które zgromadziły jak zwykle tłumy fanów naszych legendarnych himalaistów.

Organizatorzy dziękują Parkowi Narodowemu Gór Stołowych oraz wszystkim sponsorom i partnerom imprezy.

Wyniki

Mężczyżni:

1. Pavel Brydl - 2:16:32
2. Radosław Boniec - 2:18:01
3. Mariusz Piekarz - 2:18:39

Kobiety

1. Natalia Tomasiak - 2:30:42
2. Kinga Kwiatkowska - 2:53:29
3. Agnieszka Sulik - 3:11:08

Pełne wyniki: TUTAJ

źródło: Organizator 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce