Tomasz Grycko mistrzem kraju na "piątkę"!

Opublikowane w ndz., 27/08/2017 - 12:26

Zawodnik UKS Bliza Władysławowo wygrał 8. Bieg Siedleckiego Jacka na 5 km i zdobył tytuł Mistrza Polski w Biegu Ulicznym na 5 km (mężczyźni). Zawody miały formułę otwartą, a mistrzostwa zorganizowano już po raz szósty (wcześniej o medale biegano na warszawskim Ursynowie).

Na szybkiej trasie ze startem i metą przy Regionalnym Ośrodku Sportu, Rekreacji, Rehabilitacji i Turystyki przy ulicy Jana Pawła II 6, Tomasz Grycko nabiegał czas 14:27. To gorszy wynik niż przed rokiem, gdy zdobywał srebrny medal MP w Warszawie (14:15), ale dziś liczyły się przede wszystkim miejsca.

Srebrny medal MP zdobył Mateusz Demczyszak z LŁKS PREFBET Śniadowo. Wielokrotny medalistka lekkoatletycznych mistrzostw Polski i reprezentant kraju do zwycięzcy stracił 4 sekundy (14:31).

Brązowy medal MP wywalczył niespodziewanie Robert Głowala z Wilgi Garwolin (14:41). Akademicki wicemistrz Polski w przełajach z marca z Łodzi pozostawił w pokonanym polu takich zawodników jak Emil Dobrowolski, Łukasz Oskierko, Kamil Jastrzębski czy Piotr Mielewczyk.

Pełne wyniki: TUTAJ

Otwarte Mistrzostwa Polski kobiet na 5 km rozegrane zostaną 17 września w Kleszczowie.