TOPR ostrzega - warunki w Tatrach trudne!


Opublikowane w czw., 11/07/2019 - 08:51

Jeśli planujecie w najbliższym czasie wybieganie w Tatrach, warto na bieżąco śledzić komunikaty TOPR. Ratownicy górskiego pogotowia proszą o rozważne dobieranie tras i przestrzegają przed pogarszającymi się warunkami.

Gdy upały się skończyły, na szlaki ruszyło więcej osób. Jednak lato nie oznacza, że nie ma żadnego zagrożenia.

„W tej chwili szlaki w wielu miejscach są mokre, może padać deszcz, a w nocy temperatura w partiach szczytowych ma spaść poniżej zera. Może to spowodować lokalnie powstanie niebezpiecznych oblodzeń” - czytamy w komunikacie TOPR, który od początku wakacji nie ma chwili wytchnienia.

„W Tatrach wakacje można poznać po tym, że zdarza się dużo wypadków” - piszą ratownicy, którzy od początku miesiąca kilka razy dziennie sprowadzali z gór turystów z urazami stawów, złamaniami, zasłabnięciami, rozcięciami i urazami głowy.

W podsumowaniu akcji podjętych pomiędzy 30 czerwca a 7 lipca nie ma biegaczy. Jednak nie wszystkie zdarzenia są zależne od kondycji ich uczestników, a na tak zajętych ratowników, przyjdzie poczekać dłużej.

„Na najbliższy tydzień przewidywane jest ochłodzenie, okresowe opady deszczu i w niektóre dni burze. Przed wyruszeniem w góry należ zapoznać się z aktualna prognozą pogody i w stosunku do niej planować tatrzańskie wycieczki” - apelują toprowcy.

Warto ich posłuchać i przed biegową wycieczką w Tatry sprawdzić aktualną pogodę na TEJ stronie.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce