Toruń Maraton 2018: Płaska trasa i medal obrotowy!


Opublikowane w pt., 12/10/2018 - 09:10

Końcówka października to ostatni moment na ustanowienie rekordu życiowego na dystansie królewskim jeszcze w 2018 roku! Dokładnie 28 października o godzinie 9 wystartuje po raz 36. Toruń Maraton. Organiarzy postawili przede wszystkim na szybką i płaską trasę oraz wyjątkowy medal. Imprezie będzie towarzyszyć także półmaraton i biegi dla dzieci. Na listach startowych ponad tysiąc osób!

Zapisy on-line potrwają do niedzieli 21 października 2018 r. Nie późnej niż dwa tygodnie przed imprezą Organizator może ogłosić limit miejsc. W przypadku dostępnych pakietów po zamknięciu rejestracji elektronicznej, dodatkowe zapisy będą prowadzone także w biurze zawodów w sobotę.

Na mecie na zawodników będzie czekał wyjątkowy medal obrotowy przedstawiający Astrolabium Sferyczne Mikołaja Kopernika.

Astrolabium sferyczne to przyrząd astronomiczny stosowany przez naukowców, m.in. Kopernika. Na toruńskim pomniku, znajdującego się w centrum Starego Miasta, można zaobserwować astrolabium sferyczne trzymane w lewej ręce Kopernika. Przyrząd ten stanowi model sfery niebieskiej i służy do wyznaczania współrzędnych równikowych i ekliptycznych. W centrum sfery armilarnej znajduje się kula obrazująca Ziemię, którą otacza jeden z czterech pierścieni. Medale na maraton, połmaraton i biegi dla dzieci będą różnić się kolorem, wyszczególnionym dystansem oraz szarfą.

Zdobywcy maratonu otrzymają medale w kolorze złotym, półmaratonu w kolorze srebrnym, a uczestnicy biegów dla dzieci medale w kolorze brązu. Więcej informacji znajdziecie TUTAJ

Znamy także sylwetki osób, które będą pełnić funkcję pacemakerów, tj. będą pomagać swoim kolegom z trasy pokonanie dystansu maratońskiego w założonym tempie od 5 do 3 godzin i 30 min. Szczegółowa prezentacja poszczególnych osób znajduje się na TUTAJ.

Podczas imprezy nastąpi pierwsze oficjalne przetestowanie trasy, na której 30 marca 2019 roku odbędzie się półmaraton w ramach 8. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters. Start, meta oraz miasteczko biegowe zlokalizowane będą w nowoczesnej hali sportowo-widowiskowej – Arena Toruń. 

Ze względu na łagodny profil trasy i potencjalnie dobre warunki atmosferyczne, spodziewane są liczne „życiówki” biegaczy, a nawet pobicie najlepszych czasów osiągniętych w maratonie w klasyfikacji mężczyzn i kobiet w Toruniu. 

W trakcie oczekiwania na maratończyków na Stadionie Miejskim zlokalizowanym w pobliżu miasteczka biegowego odbędą się biegi dla dzieci i młodzieży. Młodzi zawodnicy będą mieć do pokonania od 100 do 1000 m w zależności od swojego wieku. Każdy uczestnik biegów dla dzieci otrzyma na mecie pamiątkowy medal i słodką niespodziankę. Po dotarciu na metę Toruń Maraton 2018 na Motoarenie na biegaczy i kibiców będą czekały liczne atrakcje m.in. pokazy taneczne, bezpłatny masaż, pomiary zdrowotne i smakowity posiłek!

Wszystkich biegaczy wraz z rodzinami i kibicami, a także mieszkańców Torunia serdecznie zapraszamy 28 października 2018 r. do miasteczka biegowego do Areny Toruń ! Szczegółowy program imprezy dostępny na stronie wydarzenia 

źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce