Toruń znów czeka na mastersów. Wciąż można zapisać się na Halowe Mistrzostwa Polski


Opublikowane w wt., 21/01/2020 - 12:22

Sportowcy przeżywający „drugą młodość”, będą mogli sprawdzić się podczas  Halowych Mistrzostw Polski Weteranów w lekkiej atletyce. Impreza odbędzie w Toruniu, zaledwie kilka dni przed mistrzostwami kraju seniorów. Zgłoszenia przyjmowane są tylko do 12 lutego.

W imprezie mogą wziąć udział sportowcy, którzy w dniu imprezy ukończyły 35. rok życia. Rywalizacja będzie się toczyć w kilku konkurencjach i kategoriach wiekowych. Nie zabraknie biegów na dystansach od 60 do 3000 metrów poza 800 m. Do tego dochodzą także konkurencje techniczne. Na najlepszych czekają puchary i medale, a także upominki od sponsorów. 

Ubiegłoroczne Halowe Mistrzostwa Polski Masters w Toruniu cieszyły się dużym powodzeniem. Była to też próba generalna przed Mistrzostwami Świata Weteranów rozgrywanymi w Grodzie Kopernika. O medale mistrzostw kraju w 13 konkurencjach walczyło prawie 480 zawodniczek i zawodników. Największym zainteresowaniem cieszyła się rywalizacja na 60 m, 200 m oraz pchniecie kulą.

Jeśli ktoś chce powalczyć o medal mistrzostw Polski, ma jeszcze okazję na podjęcie decyzji. Poziom zmagań jest coraz wyższy. Dla przykładu podajmy, że halowych rekord mistrzostw Polski weteranów w biegu na 60 m w kategorii K90-94 należy do  Elżbiety Kalinowskiej i ustanowiony został w ubiegłym roku w Toruniu z czasem 28,21 sek. Wśród mężczyzn w biegu na 200 m najlepszy wynik w kategorii M65-69 posiada utytułowany weteran Wojciech Seidel – 26.98 (z 2017 roku).

29. Halowe Mistrzostwa Polski Weteranów odbędą się 22 lutego w Arenie Toruń. Tydzień później na tym samym obiekcie wystąpi niemal cała krajowa czołówka walcząc o medale i minima na halowe mistrzostwa świata. Dodajmy, że dla mastersów najważniejszą międzynarodową imprezą w sezonie zimowym będą mistrzostwa Europy rozgrywane w portugalskiej Bradze.

W Toruniu po raz pierwszy odbędą się także Halowe Mistrzostwa Polski Dziennikarzy i już po raz trzeci Halowe Mistrzostw Polski Lekarzy. Zapisy trwają.

Jednym z uczestników zeszłorocznych HMŚ weteranów był świetny sprinter Francis Obikwelu.: „Biegam dla przyjemności, dla kibiców. Miałem fenomenalną karierę!"

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce