Tough Mudder Polska odwołuje imprezy w 2020 r.


Opublikowane w pt., 21/06/2019 - 08:45

Pierwszy bieg polskiej edycji przeszkodowego cyklu miał się odbyć 29 czerwca w Katowicach, kolejny 19 października w Krakowie. W ostatnich godzinach uczestnicy otrzymali informacje, że oba wydarzenia zostały odwołane i przeniesione na 2020 r.

"Jest nam bardzo przykro i trudno w związku z zaistniałą sytuacją, przepraszamy wszystkich tych, którzy mogą poczuć się sfrustrowani – w pełni Was rozumiemy i pozostajemy do Waszej dyspozycji przez cały czas"

– piszą organizatorzy w komunikacie rozesłanym do uczestników drogą e-mailową. Na stronie internetowej czy fanpage informacji o odwołaniu wydarzeń nie ma.

Zgodnie z komunikatem Tough Mudder Polska, wniesione opłaty startowe - od 129 do 199 zł - będą ważne na przyszłoroczne imprezy lub będą zwracane na żądanie uczestnika. Rekompensatą ma być kupon zniżkowy 50% na drugi bieg w sezonie 2020. Kontynuowane mają być też treningi przygotowujące uczestników do startu.

"Chcemy zapewnić Wam najwyższy poziom usługi i doświadczeń związanych z Tough Mudder zatem na bieżąco będziemy Was informować o datach i lokalizacji treningów w 2019 oraz eventów w 2020 roku. Z niecierpliwością czekamy na powitanie Was w rodzinie Tough Mudder Polska w 2020 r."

Tough Mudder Polska nie informuje ile osób zgłosiło się na stat planowanych na ten rok biegów. Można się domyślać, że zbyt mało by impreza była rentowna (impreza kolidowała w kalendarzu z Mistrzostwami Europy OCR, które odbędą się w Gdyni, jakkolwiek skierowana była do nieco innej grupy uczestników - brak pomiaru czasu i elementu rywalizacji). Za granicą – cykl istnieje od 2010 r. - odbyło się dotąd ponad 200 wydarzeń, które – wedle informacji zamieszczonych na stronie organizatora – zgromadziły 3,5 mln osób.

red.


AKTUALIZACJA

Na facebookowym profilu Tough Mudder Polska pojawił się komunikat o przeniesieniu imprez na 2020 r.

red.


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce