Tour de Małopolska: Ulica, rzepak, kiełbasa, dużo wody i cel charytatywny


Opublikowane w śr., 14/02/2018 - 16:09

Ruszyły zapisy na Tour de Małopolska, cykl 4 biegów ulicznych w województwie małopolskim.

Otok terminy i krótka charakterystyka każdej imprezy.


Myślenicki Bieg Uliczny – 11 marca

Na początek tradycyjnie mocny akcent w Myślenicach. Szybka, płaska trasa, idealny sprawdzian formy po długich przygotowaniach. Świetna propozycja dla początkujących.

Zapisy już trwają! Do 20 lutego niższa opłata startowa.


Lisiecki Półmaraton oraz Auto Spektrum Lisiecka Piątka – 8 kwietnia

Bieg dla tych, co lubią dobrze i zdrowo zjeść.

Start zaledwie kilka kilometrów od centrum Krakowa, ale krajobrazy na trasie znacznie różnią się od miejskich. Start i meta biegu na terenie Centrum Edukacyjnego Fundacji im. Ks. Siemaszki w Piekarach. Trasa poprowadzona przez lasy i malownicze pola oraz niewielkie miejscowości gmin Liszki i Czernichów, gdzie można spodziewać się ciepłego przyjęcia przez mieszkańców, dopingujących i pomagających biegaczom.

Za metą – druga część wydarzenia, czyli uzupełnienie energii. Każdy „finiszer” otrzymuje karteczkę z MENU. Potrawy do degustacji to między innymi znana w całej Polsce kiełbasa lisiecka i wypiekane specjalnie na okazję biegu pieczywo zwane Kukiełką Lisiecką. Do tego słodkie pierogi, soki i owoce. Zapisy trwają!


Summer RUN – Bieg nad Jeziorem Rożnowskim – 24 czerwca

Bieg w klimacie wakacyjnym. Start i meta tuż przy Jeziorze Rożnowskim w miejscowości wypoczynkowej Gródek nad Dunajcem. Trasa – równe 10 km, na niej do pokonania dwa podbiegi. Warto poświęcić wysiłek, bo widoki na jezioro z okolicznych wzgórz zapierają dech w piersi.

Prawie na każdym kilometrze – woda do picia,a za metą warto udać się w stronę jeziora na krótką kąpiel i uzupełnić energię tradycyjnym słodkim makaronem.

Zapisy ruszyły 13 lutego. Dla 150 osób promocyjna opłata wpisowa w wysokości 39 złotych.


Itaka Tarnowska Dyszka – 4 listopada

Dyszka na początek, 10 km także na koniec sezonu. Tarnów staje się miastem biegaczy, którzy wypełniają główne ulice miasta.

Start i meta biegu w Centrum Handlowym Gemini Park. Można oglądać biegaczy rozgrzewających się przy witrynach dużych sklepów i na podziemnym parkingu.

W ramach biegu – kolejny raz zostanie przeprowadzona akcja charytatywna i zbiórka pieniędzy na rehabilitację małych mieszkańców Tarnowa.

Zapisy –wkrótce!


Więcej informacji na temat cyklu Tour de Małopolska

Aktualności

W najbliższym czasie pojawi się tam informacja o tym, jakie trofeum czeka na osoby, które ukończą wszystkie cztery biegi.

Piotr Falkowski

fot. Magdalena Bogdan Fotografia Bez Miary, Michał Sedlak, Sylwia Poręba Fotografia


Polecamy również:


Podziel się: