Trening z Mistrzem. Gwiazdy królowej sportu pokazały, jak trenować na co dzień


Opublikowane w śr., 20/11/2019 - 15:11

Biegacze: Justyna Święty-Ersetic, Sofia Ennaoui i Marcin Lewandowski oraz kulomiot Konrad Bukowiecki poprowadzili zajęcia dla laureatów konkursu Trening z Mistrzem, zorganizowanego przez Polski Związek Lekkiej Atletyki i jednego z jego partnerów. Przez dwie godziny w hali sportowej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego z medalistami mistrzostw świata i Europy ćwiczyło prawie 40 osób w różnym wieku i z całego kraju.

– Bardzo lubię takie spotkania z ludźmi, którzy nie tylko kibicują nam na stadionach lub przed telewizorami, ale też sami lubią się ruszać, biegają czy uprawiają inne sporty – powiedziała nam Sofia Ennaoui. Wicemistrzyni Europy w biegu na 1500 metrów uważa, że każdy lekkoatleta powinien starać się promować swoją dyscyplinę. Takie spotkania służą temu znakomicie, dlatego mistrzowie królowej sportu chętnie i aktywnie w nich uczestniczą.

– Chociaż mamy bardzo mało czasu, bo ciągle jesteśmy na obozach albo zawodach, staramy się jak najszerzej wychodzić do ludzi. Najłatwiej jest, tak jak teraz w listopadzie, w krótkiej przerwie między sezonami. Udało nam się nawet tak zgrać, żeby poprowadzić trening aż w czwórkę – śmiała się Sofia.

Nasi mistrzowie najpierw opowiedzieli o początkach swojej kariery sportowej, zdradzili też, skąd biorą motywację do treningu i jak radzą sobie z trudnymi chwilami, przychodzącymi na przykład w razie kontuzji. Najbardziej rozgadany był jak zwykle Marcin Lewandowski. Justyna Święty-Ersetic, która mówiła po znakomitym średniodystansowcu, ze śmiechem stwierdziła: – Właściwie to ja... nie mam po Marcinie już nic do powiedzenia!

Uczestnicy Treningu z Mistrzem zostali podzieleni na cztery grupy. Każda po kolei ćwiczyła z każdym z lekkoatletów, tak by wszyscy mogli skorzystać rad i podpowiedzi biegaczy i czołowego kulomiota świata.

– Jestem bardzo zaskoczona sprawnością uczestników Treningu z Mistrzem – mówiła po zajęciach zadowolona Sofia Ennaoui. – Wszyscy bardzo chcieli ćwiczyć, starali się dokładnie wykonywać prezentowane przez nas elementy, podpytywali o rady. Widać, że chcą jak najbardziej skorzystać z okazji podpatrzenia profesjonalistów.

Sofia Ennaoui przeprowadziła dynamiczną rozgrzewkę i pokazała ćwiczenia rozciągające przydające się biegaczom po każdym treningu.

Marcin Lewandowski zaprezentował bogactwo ćwiczeń na płotkach, które – jak powiedział – "towarzyszą mu na co dzień i są niezwykle ważne w treningu każdego biegacza".

Stacja Justyny Święty-Ersetic była bardziej techniczna: medalistka mistrzostw świata i Europy w biegu na 400 m i liderka sztafety uczyła wyjścia z bloków startowych i niezwykle trudnego elementu zmiany pałeczki.

Z kolei Konrad Bukowiecki, jak na miotacza przystało, pokazywał ćwiczenia siłowe, głównie różne warianty rzutu piłką lekarską.

Piotr Falkowski


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce