Triathlon Lwa w Lusowie: Emocjonująca premiera [ZDJĘCIA]

 

Triathlon Lwa w Lusowie: Emocjonująca premiera [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pon., 16/06/2014 - 15:03

W sobotę, 14 czerwca odbył się Triathlon Lwa w Lusowie (gmina Tarnowo Podgórne, woj. wielkopolskie). Najlepszym okazał się mistrz Europy Juniorów w aquathlonie Jacek Krawczyk z UAM Sszpot Triathlon Poznań. Wśród pań jako pierwsza linię mety pokonała klubowa koleżanka Jacka – Anna Heneczkowska, srebrna medalistka MP w aquathlonie.

Główna rywalizacja odbyła się na dystansie Super Sprint, na który złożyło się 600m pływania, 15 km jazdy na rowerze i 3 km biegu. Jacek Krawczyk pojawił się na mecie po 43 minutach i 1 sekundzie. – Było dość ciężko, ale rywalizacja z Robertem dodała mi motywacji. Dziękuję mu za ten start – powiedział tuż po wbiegnięciu na metę szczęśliwy zawodnik.

11 sekund straty do zwycięzcy miał mistrz Polski w crossduathlonie - Robert Czysz (UAM Szpot Triathlon Poznań). Trzecie miejsce zajął Mieczysław Cichoszewski z KS Poznania Triathlon. Jego wynik to 45:02.

W zawodach wzięli udział doświadczenie zawodnicy, ale także gros amatorów. Wielu z nich debiutowało w triathlonie. Dla nieprzekonanych do spróbowania swoich sił w każdej z konkurencji tej dyscypliny, zorganizowano sztafety. Każdą dyscyplinę reprezentował inny zawodnik.

Triathlon Lwa to - podobnie jak Bieg Lwa w Tarnowie Podgórnym, którego trzecia edycja odbyła się 18 maja – impreza dla całych rodzin. Stąd zanim rywalizację rozpoczęli dorośli, startowały dzieci i młodzicy. Dla nich przygotowano odpowiednio krótsze dystanse. Dla dzieci (10-13 lat w dwóch kategoriach wiekowych) – 200m pływania, 4,2 km jazdy na rowerze i 1 km biegu oraz dla młodzików (14-15 lat) – 400 m pływania, 11,4 km jazdy na rowerze i 2 km biegu.

Organizatorami imprezy byli: Stowarzyszenie Grand Prix Poznania, OSiR Tarnowo Podgórne, Gmina Tarnowo Podgórne.

Wyniki open:

Kobiety
1. Anna Heneczkowska UAM SZPOT TRIATHLON POZNAŃ 51:23
2. Aleksandra Nowak KS PRETORIUM 55:21
3. Natalia Stefańska AZS AWF POZNAŃ 58:33

Mężczyźni
1. Jacek Krawczyk UAM SZPOT TRIATHLON POZNAŃ 43:01
2. Robert Czysz UAM SZPOT TRIATHLON POZNAŃ 43:12
3. Mieczysław Cichoszewski KS POZNANIA TRIATHLON 45:02

Pełne wyniki znajdziecie w naszym KALENDARZU IMPREZ.

mat. Pras. / red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce