Triathlonowe święto w Sierakowie. Seniorzy po barcelońsku

 

Triathlonowe święto w Sierakowie. Seniorzy po barcelońsku


Opublikowane w czw., 29/05/2014 - 09:16

Duathlonem dziecięcym rozpocznie się w piątek Triathlon Sieraków, który już pobił rekord zainteresowania. Swoją chęć udziału w tych zawodach zgłosiło 1600 osób. Zdaniem organizatora zachęciła ich sprawna organizacja, malownicza trasa i rodzinna atmosfera.

– Po wcześniejszych dwóch udanych edycjach impreza w Sierakowie stała się niezwykle popularna i to nie tylko w naszym regionie. Malowniczy krajobraz naszego regionu sprzyja aktywnemu wypoczynkowi, w tym również w gronie rodzinnym. Mamy nadzieję, że zawodnicy i kibice znajdą czas, by poznać dodatkowe atrakcje Sierakowa i odwiedzą nas ponownie np. podczas letnich wakacji – mówi Witold Maciołek, burmistrz Gminy Sieraków.

W konkurencjach dziecięcych weźmie udział 80 zawodników, którzy trasę pokonają na rowerze i biegiem. Najmłodsi mają przed sobą 1200-metrowy dystans kolarski i 300m biegu.

– W zawodach często startują dzieci triathlonistów, dlatego też zdarza się, że jednego dnia rodzice kibicują swoim pociechom, a kolejnego jest odwrotnie – mówi Wojciech Kruczyński, dyrektor Endu Sport i współorganizator JBL Triathlon Sieraków.

Zawody seniorów rozpoczną się w sobotę. Czekają na nich dwa dystanse. Uczestnicy dłuższej opcji przepłyną 1900m w Jeziorze Jaroszewskim, na rowerze przejadą 90 km, a rywalizację zakończą półmaratonem. Druga opcja jest o połowę krótsza. W związku z rekordowym zainteresowaniem imprezą zostanie zastosowany tzw. start barceloński. Zawodnicy będą więc rozpoczynać zmagania falami co 10 minut.

Trzecia edycja Triathlonu Sieraków będzie również okazją by wesprzeć Fundację SYNAPSIS w zbiórce funduszy na pierwszy w Polsce program diagnozy autyzmu i kompleksowej terapii dla niemowląt i małych dzieci. W taką intencją pobiegnie drużyna Biegiem na Pomoc. Znajdzie się w niej m.in. aktor i reżyser, Piotr Nowak oraz dziennikarz i maratończyk, Marek Kacprzak.

Organizatorzy przewidzieli również atrakcje dla kibiców.

Strona imprezy

mat. pras. / red.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce