Tropem Wilczym Gorlice: Międzynarodowo w Parku Miejskim [ZDJĘCIA]


Opublikowane w ndz., 03/03/2019 - 18:01

W niedzielę w Parku Miejskim w Gorlicach, z inicjatywy posłanki Elżbiety Zielińskiej odbył się już po raz trzeci Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jego koordynatorem był Mateusz Koszyk, a współorganizatorem UM Gorlice. Jest to jedno z największych wydarzeń sportowo-patriotycznych odbywających się w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Trasa biegu prowadziła alejkami Parku Miejskiego.

- Tym razem uczestnicy mieli okazję sprawdzić się na dystansach 800 metrów, 1963 metrów oraz 5 km. Głównym celem imprezy było oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego działającego w latach 1944-1963 w obrębie przedwojennych granic RP, jak również popularyzacja aktywności fizycznej jako zdrowego stylu życia. Pobiegła u nas rekordowa liczba uczestników. Zgłosiło się prawie 150 biegaczy nie tylko z Polski, ale również ze Słowacji. Ja wraz z mężem pobiegłam na dystansie 1963 metrów - powiedziała nam Elżbieta Zielińska, poseł nas Sejm RP i organizatorka biegu.

Najwięcej biegaczy, bo prawie setka ściągała się na najdłuższym dystansie 5 km. Zawodnicy trzykrotnie biegli wokół Parku Miejskiego, pobiegli tutaj nie tylko biegacze z Małopolski, Podkarpacia, ale nawet ze Słowacji czy odległych miast w Polsce. Najszybciej dystans 5 km pokonał Paweł Smędowski z Sękowej, drugi był Stanisław Tomasik, a trzeci Grzegorz Rosłoński – obaj z Szymbarku.

- Biegło się bardzo dobrze. Jeszcze na pierwszym okrążeniu czułem oddech rywali, ale później już samotnie pokonałem kolejne okrążenia. Cieszę się, że trzy pierwsze miejsca zdobyli nasi biegacze - powiedział nam Paweł Smędowski, zwycięzca biegu na 5 km.

Dla wszystkich biegaczy czekała pyszna wojskowa grochówka oraz okolicznościowe medale i ciekawe pakiety startowe, a dla najlepszych nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

Szczegółowe wyniki będą dostępne na: www.zmierzymyczas.pl/wyniki.html
 
Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce