Tropikalny Rzeźnik Sky na początek 5. Festiwalu Biegu Rzeźnika [WYNIKI, ZDJĘCIA]


Opublikowane w pt., 21/06/2019 - 09:44

Od najtrudniejszego technicznie biegu rozpoczął się w czwartek 20 czerwca w Cisnej 5. Festiwal Biegu Rzeźnika. Na 458 startujących zawodników czekała 53-kilometrowa trasa z sumą podejść około 3300 metrów. Znajdowało się na niej sześć dużych gór w okolicach Cisnej: dwukrotnie Łopiennik, Osina, Hyrlata, Jasło i Małe Jasło.

W ubiegłym roku w swoim debiucie Rzeźnik Sky był areną mistrzostw kraju w skyrunningu na dystansie ultra. Tegoroczna edycja weszła w skład Pucharu Polski Skyrunning.

W Bieszczadach w ostatnich dniach intensywnie padało, a ostatnia gwałtowna ulewa przeszła jeszcze dzień przed biegiem. Górskie ścieżki pokryte były więc tonami błota. Podczas zawodów natomiast zamiast zapowiadanych kolejnych deszczów panowały upał i duchota. Mokra ziemia parowała w słońcu, a bieszczadzki las zamienił się w tropikalną dżunglę.

Z powodu ekstremalnych warunków organizatorzy zdecydowali się przedłużyć limit czasu z 11 do 11,5 godziny. Mimo to aż 135 uczestników nie ukończyło biegu, z których znaczna część nie zmieściła się w czasie już przed półmetkiem, na punkcie w Żubraczem. Do mety dotarły 334 osoby, z czego 323 w limicie.

Dwaj najszybsi zawodnicy wysforowali się na czoło już od startu i później stopniowo powiększali odstęp czasowy między sobą i przewagę nad reszta stawki. Tylko im udało się na mecie złamać barierę sześciu godzin. Zwyciężył Bartosz Misiak z Alpin Sport Hoka One One Team (5:47:08) przed Kacprem Piechem (Asics Frontrunner Poland/Etapowa Triada), który dobiegł 11 minut po zwycięzcy (5:58:26). Podium dopełnił Piotr Huzior z Attiq/Salming (6:09:12), który miał w planie start w klasycznym Rzeźniku w parze z Piotrem Biernawskim, ale z powodu kontuzji partnera przepisał się na Rzeźnika Sky.

Przypomnijmy, że obaj Piotrowie wraz z trzecim imiennikiem Szumlińskim we wrześniu wystartują razem w Krynicy w drużynowym Biegu 7 Dolin – dwaj pierwsi będą bronić ubiegłorocznego zwycięstwa.

Będzie walka! Mistrzowie Drużynowego Biegu 7 Dolin 100 km ponownie przyjadą do Krynicy!

Najszybszą z pań została Rosjanka Tatiana Nikitina (7:33:23), która wyprzedziła Magdalenę Andrzejewską z Retro Team Kozice (7:42:25) i Joannę Oberlan-Maroń (7:46:53).

Pełne wyniki można zobaczyć TUTAJ.

W chwili pisania tego tekstu trwa klasyczny Bieg Rzeźnika, a także Bieg Rzeźnika Ultra na dystansach 105 i 150 km. Pierwsi trzej zawodnicy ze 105 km są już na mecie w Cisnej: Roman Ficek (13:34:31), Gniewomir Skrzysiński (14:34:31) i Jarosław Czarny (14:42:21).

Wszystkie wyniki można śledzić na żywo TUTAJ.

Wkrótce osobista relacja z trasy Rzeźnika Sky i doniesienia z pozostałych rzeźnickich biegów.

KW


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce