Trwają zapisy do 25. Biegu Ulicznego po Ziemi Makowskiej


Burmistrz Makowa Podhalańskiego, Miejski Klub Sportowy „Halniak”, Miejska Biblioteka Publiczna w Makowie Podhalańskim oraz Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej organizują w dniu 20 maja 2017 r. (sobota) XXV edycję Międzynarodowego Biegu Ulicznego po Ziemi Makowskiej.

Międzynarodowy Bieg Uliczny po Ziemi Makowskiej jest masową imprezą sportowo – rekreacyjną organizowaną od 1990 roku. Oprócz biegu głównego rozgrywanego na dystansie 10 km odbywają się również biegi w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych na dystansach dostosowanych do wieku uczestników. 

Trasę biegu głównego stanowią ulice miasta (trasa posiada atest PZLA). Trasa jest płaska i ma kształt pętli - ósemki o długości 2,8 km oraz typowej rundy 2,4 km. Nawierzchnia to asfalt, trylinka i kostka brukowa. 

Od początków istnienia imprezy w kolejnych jej edycjach brali udział zawodnicy niepełnosprawni, zarówno zrzeszeni w klubach jak i zawodnicy niezrzeszeni. Po roku 2001, kiedy to z powodu zniszczeń dokonanych przez powódź bieg się nie odbył, w kolejnym roku zrezygnowano, ze względu na uszkodzenia nawierzchni ulic na trasie biegu, z rozgrywania zawodów w kategorii osób niepełnosprawnych.

- Obecnie, obserwując coraz większe zainteresowanie i popularność biegów ulicznych, również wśród osób niepełnosprawnych, postanowiliśmy przywrócić tę kategorię w regulaminie naszego biegu. Wiąże się to oczywiście z koniecznością wprowadzenia zmian w regulaminie (dodatkowa kategoria), zorganizowaniu szatni i toalet przystosowanych do potrzeb niepełnosprawnych - tłumaczą organizatorzy. 

Zapewniają środki na nagrody dla zwycięzców w tej kategorii jak również koszulki, medale okolicznościowe oraz posiłki. - Spodziewamy się, iż w kolejnych latach liczba osób niepełnosprawnych biorących udział w naszym biegu będzie rosła, co w znacznej mierze podniesie rangę naszej imprezy i tym samym przyczyni się do jej popularności, przełamując jednocześnie bariery, również w kategoriach dziecięcych i młodzieżowych.

Osoby niepełnosprawne są zwolnione z opłat startowych. 

W Makowie biegają też dzieci - udział młodych sportowców jest bezpłatny - rejestracja w biurze zawodów w dniu biegu na podstawie zgłoszenia pisemnego (druk: ZGŁOSZENIA - BIEGI DZIECI).

Zgłoszenia do biegu głównego przyjmowane są przez internet do 17 maja i w dniu startu w Biurze Zawodów. Przy zapisie on-line wpisowe wynosi 30 zł, w dniu startu - 40 zł. 

25. Bieg Uliczny po Ziemi Makowskiej w festiwalowym KALENDARZU IMPREZ.

red. / org.


Polecamy również:


Podziel się: