Trzech Chińczyków z dożywotnim zakazem startów w Bostonie!


Opublikowane w pt., 19/04/2019 - 21:59

Chińscy maratończycy nie ułatwiają życia swojej federacji lekkoatletycznej. Po skandalu z maratonką przemierzającą trasę biegu w Xuzhou na rowerze i kradzieżach bananów, a nawet mebli ze stanowisk dla biegaczy, teraz CAA musiała się zmierzyć z nowym problemem. Tym razem po startach rodaków w Boston Marathon.

Informacje o możliwym oszustwie pojawiły się na długo przed startem. Śledztwo CAA prowadzone w porozumieniu z organizatorami wykazało, że do oszustwa faktycznie doszło i to nie jednego a trzech. Okazało się, że jeden z biegaczy oddał swój numer innemu, a to zakazana w regulaminie praktyka.

Dwóch innych chińskich biegaczy posunęło się dalej. Tak bardzo chcieli wziąć udział w słynnym biegu, że nie czekali na wyniki loterii i po prostu sfałszowali swoje wyniki, nieprawdziwie potwierdzając życiówki dające im prawo startu w stolicy stanu Massachusetts.

Według oświadczenia CAA, cała trójka została ukarana dożywotnim zakazem startów w biegach ulicznych. W zamyśle zakaz dotyczy wszelkich biegów, w praktyce będzie obowiązywał na trasach pod kontrolą federacji lekkoatletycznej w Chinach.

Boston Marathon ukończyło ponad 500 chińskich zawodników. W chińskich mediach społecznościowych (Weibo) dominują relacje z udanego biegu. Oszuści stanowili margines tej grupy biegaczy.

Chińska federacja postawiła sobie za punkt honoru wyplenienie negatywnych zjawisk na trasach rodzimych biegów i zapowiedziała stosowanie surowych kar wobec Chińczyków, psujących wizerunek kraju poza jego granicami.

IB

źródło


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce