Trzeci Polak w Tenzing Hillary Everest Marathon 2017


Robert Sadowski wystartuje w tegorocznej edycji Tenzing Hillary Everest Marathon. Zbiera na dzieci z hospicjum. Wcześniej wyjazd zapowiedzieli Piotr Hercog i Robert Celiński, który... trenuje Sadowskiego. 

Robert Sadowski ukończył już dwa ekstremalne biegi - Maraton Piasków na Saharze oraz Baikal Ice Marathon. 29 maja wystartuje w kolejnym - Tenzing Hillary Everest Marathon. Najwyższej rozgrywany maraton na świecie nie jest celem samym w sobie. Polak zbiera pieniądze na wakacje dla dzieci Hospicjum Domowego NZOZ Zgromadzenia Księży Marianów w Warszawie.

– Mount Everest to obiekt marzeń, pasja i cel wielu ludzi. Trafiają tam szaleńcy, marzyciele czy ludzie lubiący wyzwania. Wzbudza ogromne emocje i zainteresowanie, ale dla mnie osobiście to przede wszystkim chęć zwrócenia uwagi, że szary, zwykły człowiek mający cel jakim jest pomoc dzieciom jest w stanie pokonać wszystkie przeciwności i każdy wysiłek. Mam ogromną nadzieję, że ktoś to dostrzeże, pochyli się nad nami i wesprze hospicjum i uda nam się zorganizować wyjazd dla dzieci – opowiada biegacz wolontariusz.

Placówka mieszcząca się przy ul. Tykocińskiej 27/35 na Targówku jest jedną z największych w stolicy i zmaga się z wieloma problemami. – Wolontariusze sprawują opiekę nad blisko czterystoma pacjentami, wśród których jest sześćdziesięcioro dzieci, osierocone w wyniku śmierci jednego z rodziców – opowiada biegacz. – Moim marzeniem jest pomoc w zorganizowaniu letniego wypoczynku dla nich. Żeby wysłać na wczasy czterdzieścioro dzieci potrzeba około 30 tys. złotych – dodaje.

Sadowski trenuje pod okiem Roberta Celińskiego, który w czterech ostatnich edycjach wygrał klasyfikację obcokrajowców i rok temu zajął piąte miejsce, najlepsze w historii cudzoziemców.

– Robert jest najlepszym Europejczykiem w historii tego biegu. Mam nadzieję, że teraz wreszcie uda mu się wskoczyć na podium. Mam rozpisany przez niego trening i próbuję go realizować, choć nie jest to łatwe ze względu na intensywny tryb życia – przyznaje Sadowski prowadzący firmę z branży logistycznej. – Na razie z formą nie jest najlepiej, ale wiem, ufam Robertowi. Wiem że to co teraz wypracuję zaprocentuje w Himalajach – podkreśla.

Choć jest amatorem, Sadowski ukończył dwa lata temu Baikal Ice Marathon oraz Maraton Piasków na Saharze rok wcześniej. W Rosji pomagał zbierać pieniądze Przemka Wojdy, chłopa urodzonego z przepukliną oponowo-rdzeniową.

Hospicjum Domowego NZOZ Zgromadzenia Księży Marianów może wesprzeć każdy, przekazując 1 proc. podatku. Numer KRS: 0000218644

Można także przekazać darowiznę: PKO BP IV O/Warszawa, numer konta: 73 1020 1042 0000 8502 0115 9532

Tenzing Hillary Everest Marathon wystartuje 29 maja. 

DZ


Polecamy również:


Podziel się: