„Udany” Eko-Cross w Pietrowicach Wielkich [ZDJĘCIA]

Opublikowane w pon., 18/01/2016 - 09:13

W sobotę 16 stycznia 2016 roku w Pietrowicach Wielkich k. Raciborza odbył się 4. Eko-Cross po Ziemi Pietrowickiej. Wśród uczestników nie zabrakło Ambasadorów Festiwalu Biegów. Relacjonują Marcin i Michał Mogilscy.

Trasa sobotnich zawodów przebiegała po urokliwych zakątkach Pietrowic i Kornicy. Strome zbieg jak i długie podbiegi, który tu nie brakowało, mocno dały się we znaki. Dodatkowo opady śniegu oraz lekki mróz w noc poprzedzajacą zawody spowodowały, że na trasie było miejscami bardzo ślisko, mimo usilnych starań organizatorów, którzy włożyli mnóstwo wysiłków aby należycie przygotować trasę.

Na starcie sobotniego biegu stanęło przeszło 200 biegaczy, którzy mogli - podobnie jak w latach ubiegłych - liczyć na żywiołowy doping licznie zgromadzonych kibiców.

Zwycięzcą biegu wśród mężczyzn został Piotr Pałka, który dystans 10 kilometrów pokonał w czasie 35:27, wyprzedzając Mateusza Wolnika oraz Tomasza Marcinka. Wśród kobiet zwyciężyła w czasie 45:22 Beata Wrońska, wyprzedzając raciborzanki Oleksandrę Jadach oraz Agnieszkę Rębisz

Na mecie na każdego uczestnika Eko-Crossu czekał piękny pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny w hali sportowej. Obiekt pełnił rolę biura zawodów. Na zwycięzców oprócz nagród rzeczowych czekały piękne puchary.

Na zakończenie imprezy, organizatorzy – podobnie, wzorem lat ubiegłych - przygotowali dla wszystkich uczestników sporą atrakcję w postaci losowania nagród rzeczowych.

Sympatyczna atmosfera oraz perfekcyjna organizacja powodują, że co roku zwiększa się liczba biegaczy biorących udział w zawodach. Była to niezwykle udana impreza biegowa, za co wszystkim organizatorom, wolontariuszom oraz sponsorom należą się duże słowa uznania.