Ukraińcy zwyciężają w Bełchatowie

Opublikowane w ndz., 18/11/2012 - 20:26
Zawodnicy zza wschodniej granicy zdominowali szesnastą edycję "Bełchatowskiej Piętnastki".
Biegacze z Ukrainy zajęli 1,2 oraz 4 i 5 miejsce. Rozdzielił ich Białorusin Igor TETERUKOV (46:17). Zdecydowanie zwyciężył Bogdan SEMONOWICZ z Kijowa z dobrym czasem 44:50 wyprzedzając Romana ROMANENKO (46:15). Dopiero na szóstym miejscu zameldował się na mecie pierwszy Polak Rafał Nowak z Budowlanych Częstochowa z bardzo przeciętnym wynikiem 49:20.

Wśród kobiet walka o zwycięstwo była bardzo wyrównana. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Ukrainka Natalija LEWONKOVA (53:24) wyprzedzając zaledwie o jedną sekundę Polkę Katarzynę Durak (53:25). Trzecia na mecie Halina KARNATSEVICH z Grodna straciła do zwyciężczyni 28 sekun.
16 bieg uliczny "Bełchatowska Piętnastka" ukończyło 610 osób.