ULKS Lipinki zapraszają na Mikołajowe Bieganie

 

ULKS Lipinki zapraszają na Mikołajowe Bieganie


Opublikowane w czw., 03/12/2020 - 11:52

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy w Lipinkach kilka nie tak dawno obchodził biegowy jubileusz 25-lecia działalności, a teraz zaprasza na Mikołajowe Bieganie (w ramach wyzwania 25 lat ULKS Lipinki - Cieklinka 2020 wirtualne zawody).

- W najbliższą sobotę piątego grudnia zapraszamy na wspólny biegowy trening o nazwie Mikołajkowe Bieganie na Cieklinkę. Wszyscy chętni mogą przybyć na zbiórkę na parkingu pod Starym Kościołem w Lipinkach. Wystartujemy około godziny dziesiątej spod krzyża upamiętniającego Koronację Matki Boskiej Lipińskiej. Czeka nas 16-kilometrowa bardzo ciekawa trasa, kilka podbiegów, miła atmosfera i wyjątkowy o tej porze roku krajobraz. Ze względu na pandemię trening odbędzie się zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami. Mamy też miłą informację dla biegaczy górskich i tych wszystkich co biegają po górach. Trasa została zgłoszona do kalendarza ratemytrail.com w ramach wyzwania "25 lat ULKS Lipinki - Cieklinka 2020 wirtualne zawody" – informuje Tomasz Świerzowski trener ULKS Lipinki.

Wśród zapisanych uczestników, którzy biorą już udział w tym wirtualnym wyzwaniu (wyzwanie rozpoczęło się 18 listopada 2020 i zakończy się 31 grudnia 2020, po jego zakończeniu zostanie opublikowana lista najlepszych wyników, a Mikołajowe Bieganie będzie okazją do zdobycia kolejnych punktów) są m.in. Grzegorz Wędrychowicz, Marcin Górka, Krystian Winiarski, Agnieszka Bylica, Tomasz Świerzowski i Sebastian Chłanada.

- Z okazji jubileuszu ULKS Lipinki miałem okazję pobiec w podobnym treningu na Cieklinkę. Było to bardzo sympatyczne spotkanie biegowe połączone z podziwianiem urokliwe o jesiennego krajobrazu zwłaszcza na podbiegu w zalesionym terenie na samą Cieklinkę. Nie ukrywam, że po raz pierwszy miałem okazję być na tym wzgórzu. Jej masyw leży na granicy województwa małopolskiego i podkarpackiego. Sam szczyt Cieklinki ma wysokość 512,8 m.n.p.m i położony jest w Pogórzu Jasielskim. Na szczycie Cieklinki, na betonowym postumencie stoi drewniany krzyż mierzący około 7 m wysokości, który został postawiony w 2000 roku. Na Cieklinkę prowadzi też droga krzyżowa. Ostatnia stacja znajduje się tuż obok krzyża - podkreśla Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego.

Link do wyzwania - https://ratemytrail.com/virtual-race/25-lat-ulks-lipinki-cieklinka-2020

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegowego

 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce