"Ultra. Dobiegniesz dalej niż myślisz" Sportową Książką Roku 2018 (kategoria: Poradnik)


Opublikowane w śr., 20/02/2019 - 14:14

Sportowa Książka Roku to konkurs organizowany już po raz szósty przez serwis internetowy o tej samej nazwie. Początkowo głosowali czytelnicy, potem powołano kapitułę ekspertów, związanych z serwisem i podzielono plebiscyt na kategorie.

Książki poświęcone bieganiu nie były do tej pory zbytnio doceniane. Wprawdzie za rok 2016 wyróżnienie zdobył „Bronek Malinowski. Przeszkodowiec” Łukasza Panfila, ale… biografia mistrza olimpijskiego z Moskwy wygrała kategorię „Książka lekkoatletyczna”.

„Ultra. Dobiegniesz dalej niż myślisz” autorstwa Violetty Domaradzkiej i Roberta Zakrzewskiego jest pierwszą książką o bieganiu, która wygrała rywalizację w kategorii szerszej, bardziej ogólnej. Została Sportowym Poradnikiem 2018 Roku.

Pozycja Wydawnictwa Agora zdystansowała 7 nominowanych, oprócz niej, pozycji, wśród których były też inne pozycje związane z bieganiem:

  • „Babskie góry” Natalii Tomasiak, biegaczki górskiej z Krynicy-Zdroju, stałej uczestniczki Festiwalu Biegowego,
  • „Run & Cook” Jagody Podkowskiej, dietetyczki, gościa Forum Sport-Zdrowie-Pieniądze na 9. TAURON Festiwalu Biegowym w 2018 r. oraz
  • „Biegowa rewolucja” Nicholasa Romanova i Kurta Brungardta.

 

Autorzy najlepszej książki otrzymali pamiątkowy medal, a wydawnictwo – okolicznościową statuetkę, które widzicie na zdjęciu powyżej.

Violetta Domaradzka i Robert Zakrzewski to biegacze, ultramaratończycy, weganie, założyciele Fundacji Run Vegan, organizatorzy popularnych imprez biegowych, m. in. Biegu Wegańskiego w Warszawie (jubileuszowy 10 odbędzie się 19 maja), Gorce Ultra-Trail (3-4 sierpnia) oraz – po raz pierwszy – zimowego wydania tej ostatniej GUT Winter (już za nieco ponad tydzień, 2 marca).

– Pisząc te książkę chcieliśmy zaprezentować szeroko świat biegów ultra w Polsce – powiedział nam współautor „Ultra. Dobiegniesz dalej niż myślisz” Robert Zakrzewski. – Zawarliśmy w niej opisy imprez, sylwetki biegaczy, trochę historii oraz, oczywiście, własne doświadczenia z biegów 100-milowych. Wyróżnienie, które otrzymaliśmy, pokazuje, że udało nam się zrealizować dwa cele: zaprosić do ultra biegaczy, dla których to będzie pierwsza przygoda oraz zainspirować do nowych doświadczeń ultrasów doświadczonych. Jest nam niezmiernie miło, bardzo cieszymy się z wyróżnienia i docenienia naszej pracy. Ultra to świat pełen pięknych emocji, do którego serdecznie zapraszamy - mówi Robert Zakrzewski.

Więcej o plebiscycie i sportowych książkach nagrodzonych w innych kategoriach możecie przeczytać TUTAJ.

Piotr Falkowski


Polecamy również:


Podziel się: