Ultra na świecie: Jerozolima - ultra, które musisz pobiec przynajmniej raz w życiu


Opublikowane w czw., 11/10/2018 - 08:57

Organizatorzy twierdzą, że to bieg, który każdy ultras powinien przynajmniej raz w życiu pokonać. Obiecują ucztę nie tylko dla ciała, ale i dla ducha. Hirus Ultra Marathon wziął swoją nazwę od jednego z imion Jerozolimy. Jego grecka wersja Hirus oznacza „Świętą”. To z serca Ziemi Świętej wyruszy niezwykłe ultra, którego trasa prowadzi po wzgórzach wokół Jerozolimy. Na biegaczy czekają pola, lasy, góry, rzeki, strumienie i niezwykłe doznania.

Bieg odbędzie się w grudniu, zapisy są nadal otwarte. Może to okazja, żeby zrobić sobie prezent na zakończenie sezonu… albo od Mikołaja? Dystans ultra wystartuje bowiem dokładnie 6 grudnia. Do wyboru są też krótsze trasy, w tym 50 km i półmaraton.

TERMIN

Hirus Ultra Marathon wystartuje 6.12.2018 r. o godz. 22:30.

POGODA

Chociaż bieg odbywa się w grudniu, warunki mogą być wprost idealne. Średnia temperatura tego miesiąca to 11 stopni Celsjusza. Maksymalna sięga 15 stopni.

TRASA

Tytułowy HUM mierzy 80 km, ale do wyboru mamy też trzy inne biegi o dzikich nazwach: ultra „Lwy” (50 km), półmaraton „Tygrysy” oraz „Wilki” na dystansie 12 km.

HUM to 80 km i ponad 3000 m przewyższeń. Na ich pokonanie mamy 16 godzin.

Organizatorzy zapewniają 9 stacji odżywczych oferujących wodę i poczęstunek. Można przekazać swój prowiant na poszczególne punkty. Będą one jednocześnie punktami kontrolnymi.

HUM wystartuje z jerozolimskiego parku Nahal Refaim, tuż obok ZOO zwierząt biblijnych. Trasa prowadzi szlakami i jest oznakowana. Będzie tez patrolowana przez organizatorów.

Lions 50 to 50 km z przewyższeniem około 1600 m i limitem 9,5 godziny.

Bieg startuje w Wadi Refaim w sąsiedztwie Jerozolimskiego Biblijnego Zoo. Trasa prowadzi w górę Yad Kennedy z pięknym widokiem. Dalej do źródeł i tarasów Sataf, nieistniejącej starożytnej wioski, sadów Nahal Kisalon i Ein Kobi. Przed powrotem do Jerozolimy czeka nas jeszcze Khurvat Seadim. Bieg, choć nie charakteryzuje się imponującymi przewyższeniami, jest wymagający technicznie. Organizator zapewnia 6 punktów odżywczych/kontrolnych. Trasa jest oznakowana.

Tigers 21 to półmaraton, którego trasa pokrywa się z ostatnim odcinkiem dłuższych biegów. Organizatorzy zapewniają transport do Sataf, gdzie odbywa się start. Limit czasu to 3,5 godziny.

Wolves 12 to bieg dedykowany głównie początkującym biegaczom. Dystans nie jest wymagający, widoki po drodze wspaniałe a na ich podziwianie mamy aż 2,5 godziny.

Na dystansach ultra trzeba posiadać telefon z numerami alarmowymi, 1 litr wody, oświetlenie (czerwone z tyłu), kubek oraz gwizdek. Nie wolno korzystać z pomocy ani towarzystwa (biegacza, rowerzysty) na żadnym odcinku trasy.

ZAPISY

Dostępne na TEJ stronie.Nadal obowiązują podstawowe progi opłat (do 10.11.), ale i tak są one bardzo wysokie. Za start na najdłuższym dystansie trzeba zapłacić 500 NIS, czyli około 516 zł.

WYMAGANE DOKUMENTY

Paszport.

WYJAZD

Bezpośrednie przeloty z Warszawy to koszt od kilkuset złotych do ponad 2 tysięcy, zależnie od linii.

KOSZTY POBYTU

Nowe szekle izraelskie przelicza się na złotówki w stosunku niemal 1:1. Za nocleg w hostelu zapłacimy co najmniej 100 zł, za pokój w hotelu od 130 do ponad 400 zł. Sporo będą nas kosztowały posiłki. Te najtańsze, w barach i restauracjach o najniższym standardzie to koszt minimum 50 zł. Za posiłek w lepszej restauracji zapłacimy już ponad 100 zł. Butelka wody w sklepie kosztuje minimum 5-6 zł. Bardzo drogie są produkty mięsne (ceny kilograma mięsa oscylują w okolicy 100 zł).

Strona imprezy: https://en.hum.co.il/sign/

KM


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce