Ultra Przesilenie już 26 września. Zapisy wciąż otwarte

 

Ultra Przesilenie już 26 września. Zapisy wciąż otwarte


Opublikowane w śr., 09/09/2020 - 09:27

Ultra Przesilenie to czwarta edycja biegów trailowych na Pogórzu Dynowskim. Impreza z powodu pandemii COVID-19 została przeniesiona z 20 czerwca na 26 września. 

Podczas czwartej edycji Ultra Przesilenia biegacze rywalizować będą na dwóch dystansach 50 km i 30 km. Swoją nazwą jak i nazwami dystansów Sobótka (50 km), Świętojanka (30 km) impreza nawiązuje do letniego przesilenia. Na Ultra Przesileniu rywalizacja toczy się jeszcze na dystansie 70 km (Noc Kupały), ale w tym roku ze względu na przełożenie imprezy organizatorzy zrezygnowali z najdłuższego dystansu.

Biegacze startują z Dynowa i rywalizują na terenach Pogórza Dynowskiego i Doliny Sanu. Trasy do przede wszystkim drogi szutrowe i leśne, bardzo mało asfaltu przez co rywalizacja na trasach jest przyjemna chociaż obydwie trasy nie należą do łatwych pomimo, że uczestnicy biegają „tylko” po Pogórzu Dynowskim.

Trasa Sobótki to około 1700 metrów przewyższeń, z kolei na trasie Świętojanki na biegaczy czeka 1200 metrów przewyższeń.

– W imprezie weźmie udział około 200 osób. Dla nas jako organizatorów najważniejsze jest zadowolenie uczestników, dlatego dokładamy wszelkich starań by czuli się u nas jak najlepiej. Całą imprezę przygotowują biegacze – członkowie Stowarzyszenia „Aktywny Dynów” - mówi Łukasz Domin z „Aktywny Dynów”.

– Bardzo żałujemy, że impreza nie mogła się odbyć wtedy kiedy noc jest najkrótsza i dzień najdłuższy, czyli w letnie przesilenie – zaznacza organizator. – Nie chcieliśmy również wprowadzać rywalizacji wirtualnej. Chcieliśmy znowu poczuć atmosferę ultra biegania w Dynowie, spotka tych wszystkich wspaniałych biegaczy, którzy przyjeżdżają do nas rywalizować, stąd decyzja o terminie pod koniec września. W przyszłym roku jeśli nic nie stanie na przeszkodzie wracamy do terminu czerwcowego i widzimy się dokładnie 19 czerwca na trzech dystansach 70 km, 50 km i 30 km.

– Będzie to wyjątkowa bo piąta edycja Ultra Przesilenia – zaprasza Łukasz Domin.

Zapisy Sobótka (50 km) - TUTAJ

Zapisy Świętojanka (30 km) - TUTAJ

red. / org.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce