Ultra-Trail Hungary: Czwórka biało-czerwonych w TOP 20 [WYNIKI POLAKÓW]

Opublikowane w ndz., 09/06/2019 - 21:19

Łącznie 59 Polaków wystartowało w 4 biegach tegorocznego Ultra-Trail Hungary. Jednak piąta edycja imprezy nie była pod tym względem rekordowa. Przed rokiem na starcie stało 93 biało-czerwonych. Polacy startują w U-TH od pierwszej edycji w 2015 r. Zresztą pierwszym zwycięzcą również był Polak, Oskar Zimny (12:31:21h)

Głównym biegiem imprezy jest zaliczany do grupy Discover UTWT - Ultra-Trail Hungary, rozgrywany na dystansie 112 km. Profil trasy nie jest łatwy. Ultramaratończycy mieli 20 godzin limitu czasowego i 4182 m przewyższeń.

Najszybciej poradził sobie z wyzwaniem Belus Tamas. Węgierski biegacz był na mecie po 12 godzinach 54 minutach i 6 sekundach. Dla tego zawodnika UTH jest pozycją obowiązkową. W 2015 r. próbował swoich sił na dystansie 54 km. Tamte zmagania zakończył na 19 miejscu. W kolejnych latach startował na najdłuższym dystansie. Trzy lata temu był 48., dwa lata temu awansował na 27. miejsce, a przed rokiem stał na najniższym stopniu podium.

W tym roku odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w imprezie. Pozostałe miejsca na podium również zajęli zawodnicy z Węgier.

Najwyżej sklasyfikowany Polak Kamil Dąbrowski zajął 9. miejsce z rezultatem 14:10:10. Na 11. miejscu przybiegł na metę Damian Lemański (14:23:56). Dwukrotny zwycięzca Iron Run, Artur Jendrych zajął 15. miejsce z wynikiem 14:47:04. Zaś Michał Tyburek, uczestnik Biegu 7 Dolin z 2016 r., zamknął drugą dziesiątkę z wynikiem 14:59:52.

Warto również spojrzeć na wyniki w najkrótszym biegu imprezy. 30-kilometrowy Viserad o 3034 m przewyższeń, okazał się szczęśliwy dla Polki. Agnieszka Markiewicz zajęła w nim drugie miejsce z czasem 3:22, ustępując jedynie Anie Cufer ze Słowenii.