Ultra-Trail Mount Fuji powraca. Ruszają zapisy


Organizatorzy Ultra-Trail Mount Fuji nie mieli łatwego zadania. Przy ustalaniu terminu przyszłorocznej edycji wybierali między opcjami: źle i jeszcze gorzej. Ale podjęli wyzwanie. 

Trzy pierwsze edycje biegu odbywały się wiosną. Góra w swojej wiosennej odsłonie wygląda wyjątkowo pięknie i jest inspiracją dla artystów. Jednocześnie o tej porze roku temperatury w nocy są niskie, tak niskie, by zagrażać bezpieczeństwu biegaczy.

Po trzech latach organizacja imprezy została przeniesiona na jesień i znowu nie było dobrze. Jesienią wprawdzie biegacze nie zamarzają, ale za to ulewne deszcze zagrażają ich bezpieczeństwu. W 2016 r. nawałnica spowodowała skrócenie biegu z 167 km do 44 km, przez co wyniki tamtej edycji nie zostały uwzględnione w klasyfikacji cyklu UTWT, a sam bieg został zawieszony na rok.

Teraz, po rocznej przerwie, UTMF wraca do kalendarza biegów. 16 października rozpoczynają się zapisy do kolejnej edycji, która odbędzie się w kwietniu 2018 r.

Tydzień, który został do zapisów to czas, który się przyda na zerbanie niezbędnych informacji. Start w tym 167-kilometrowym biegu wymaga posiadania 12 pkt ITRA zdobytych na trasach maksymalnie 3 biegów. W formularzu zapisów trzeba wpisać nazwę biegu kwalifikującego, dokładnie taką, jaka widnieje na stronie ITRA. Potrzebne są również: data biegu w formacie rok/miesiąc/dzień, numer startowy i oczywiście sam wynik.

W Polsce punkty ITRA można było zdobyć np. na Biegu Rzeźnika czy Biegu 7 Dolin. Nadal można uzupełnić brakujące punkty - w najbliższy weekend, a więc jeszcze przed zapisami, 4 punkty można zdobyć na trasie Ultrakotliny.

Warto też odgrzebać swoje wyniki z niepełnej wersji UTMF 2016. Mimo przerwania tamtego biegu, 100 pierwszych mężczyzn i 20 kobiet będzie miało priorytetowe miejsce wśród zarejestrowanych.

Wpisowe na Ultra-Trail Mounf Fuji to ponad 1000zł. Oprócz kosztów podróży i opłaty startowej organizatorzy zalecają pomyśleć również o ubezpieczeniu. Rachunki za pomoc medyczną bywają w Japonii bardzo wysokie.

Strona imprezy: www.ultratrailmtfuji.com/en/

IB


Polecamy również:


Podziel się: