Upalny Maraton Benedyktyński [ZDJĘCIA]

Opublikowane w pon., 29/07/2013 - 15:39

Ponad 100 osób pokonało w upale 42km z Przemyśla do Jarosławia. Na trasie I Maratonu Benedyktyńskiego panował tropikalny żar, ale zawodnikom nie przeszkodziło to w osiąganiu dobrych wyników.

- To nasz debiut w organizacji maratonu i myślę, że był to debiut udany. Tylko dwóch zawodników zeszło z trasy, a wielu poprawiło swoje czasy. Po imprezie, biegacze mówili nam, że są zadowoleni z organizacji, a skoro oni są zadowoleni, to my także mamy powody, by się cieszyć - mówił Krzysztof Ryzner, pomysłodawca i współorganizator imprezy.

Na starcie pojawił się także Grzegorz Czyż, doświadczony maratończyk z Bogumiłowic. Wielokrotnie stawał na podium największych biegów w kraju. W 2011 r. wygrał również  Koral Maraton organizowany przez  Festiwal Biegowy. Linię mety w Jarosławiu przekroczył jako pierwszy, uzyskując czas 02:48:35

Wśród pań zwyciężyła Elżbieta Gaweł, rzeszowska biegaczka, dla której był to już 4. maraton i 21. start w zawodach. Po biegu podzieliła się z nami swoimi wrażeniami.

Festiwal Biegowy: Jak się pani biegło w taką pogodę?

Elżbieta Gaweł, uczestniczka maratonu: Było bardzo ciężko. Zaskoczył mnie profil trasy. Myślałam, że będzie bardziej płasko, a trasa była pełna podbiegów. Chwilami musiałam się mocno motywować.

Czy kibice pomagali?

Zdecydowanie tak. Dużo osób nam kibicowało, ludzie pozdrawiali nas na całej trasie. Atmosfera była wspaniała, a o organizacji tego biegu mogę mówić tylko jak najlepiej.

Czy jest pani zadowolona z wyniku?

To był mój najcięższy bieg. Cieszę się, że udało się go ukończyć i oczywiście ze zwycięstwa. Gratuluję wszystkim zawodnikom, którzy brali w nim udział. Każdy z nich stoczył ogromną walkę ze sobą i zasługuje na uznanie.