Usain Bolt nie będzie zawodowym piłkarzem. "Podeszliśmy do tematu nie tak, jak powinniśmy"


Opublikowane w śr., 23/01/2019 - 10:44

Nie spełni się marzenie ośmiokrotnego mistrza olimpijskiego Jamajczyka Usaina Bolta o zostaniu profesjonalnym piłkarzem. Legendarny sprinter ogłosił, że rezygnuje z kolejnych prób znalezienia klubu. Teraz chce się skupić na biznesie.

Przygoda z piłką nożną 32-letniego Jamajczyka trwała krótko jak jego biegi na „setkę”, ale ale wątków miała tyle co dobry film akcji. W marcu ubiegłego roku Bolt trenował z jedną z najcenniejszych niemieckich marek - Borussią Dortmund. Wcześniej ćwiczył z norweskim klubem Stroemsgodset.

Najbliżej podpisania zawodowego kontaktu był z australijską drużyną Central Coast Mariners, z którym przez 6 tygodni przygotowywał się do sezonu. Strzelił nawet dwie piękne bramki w meczach towarzyskich.

Usain Bolt strzela 2 bramki w oficjalnym meczu! [WIDEO]

Klubu z Antypodów nie stać było jednak na pokrycie kosztów kontaktu. Rozbieżność była spora, bo według australijskich mediów były sprinter oczekiwał wynagrodzenia rzędu 3 mln dolarów. Mariners mogli zapłacić zaledwie 150 tys. dolarów. Poproszona o wsparcie finansowe australijska federacja - Bolt miał podnieść wartość marketingową całej ligi - odmówiła. 

Pojawiły się jeszcze oferta z Malty, z klubu Valletta FC, ale i ta została odrzucona.

Usain Bolt zagra w Europie? Oferują zawodowy kontrakt!

Bolta w meksykańskim klubie Dorados de Sinaloa widzieć miał też podobno boski Diego Maradona, który jest tam trenerem.

Piłkarz Usain Bolt chce zarabiać krocie? Wciąż szuka klubu

- Nie chcę powiedzieć, że coś zostało potraktowane niewłaściwie, ale myślę, że podeszliśmy do tematu nie tak, jak powinniśmy. To było dobre doświadczenie. Żyjemy dalej i wyciągamy wnioski - powiedział Usain Bolt w rozmowie z BBC.

Rekordzista świata w biegach na 100 i 200 m chce teraz zająć się swoimi interesami. Wciąż jest wartościową marką w świecie sportu. Chociaż lekkoatletyczną karierę zakończył w 2017 roku, to w zeszłym roku jako jedyny przedstawiciel Królowej Sportu znalazł się na liście najlepiej zarabiających sportowców wg. Forbesa.

W zestawieniu magazynu zajął 45. miejsce z dorobkiem 31 mln dolarów, z czego 30 mln stanowiły wpływy z reklam. Większość jego umów, w tym z Pumą, obowiązuje także na sportowej emeryturze. Na Jamajce Bolt otworzył też sieć restauracji Track & Records i planuje ekspansję na rynek brytyjski, Często pojawia się też w reklamach.

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce