Usain Bolt rusza na przedsezonowy obóz. Piłkarski!


Opublikowane w śr., 08/08/2018 - 15:37

Jamajczyk Usain Bolt jest bliski spełnienia swoich marzeń o zostaniu profesjonalnym piłkarzem. Legendarny sprinter podpisał bezterminowy kontrakt z australijskim klubem Central Coast Mariners.

Ośmiokrotny mistrz olimpijski oraz rekordzista świata w biegach na 100 i 200 m, próbował rozpocząć przygodę z piłką nożną w kilku klubach. Ćwiczył m.in. z francuskim amatorskim zespołem JS St-Jean Beaulieu, z niemiecką Borussią Dortmund oraz norweskim Stromsgodset. Teraz jest bliski wystąpienia w meczu o prawdziwą stawkę.

Były sprinter ma rozpocząć okres przygotowawczy z australijskim klubem Central Coast Mariners, występującym w A-League. To oczywiście pierwszy krok by znaleźć się w wyjściowym składzie. Jeśli Jamajczyk się sprawdzi, może podpisać profesjonalny kontakt. Kiedy to nastąpi? Klub zapewnia, że jego program treningowy ma być tak skonstruowany, żeby osiągnął jak najwyższy poziom. Nie wiadomo jednak czy potrwa to 3 tygodnie, 3 czy 6 miesięcy.

- Usain Bolt przyjeżdża do klubu, aby trenować i, miejmy nadzieję, rozwinąć się w profesjonalnego piłkarza. On idealnie pasuje do filozofii klubu - powiedział Shaun Mielekamp, prezes klubu.

Według zapowiedzi Usain Bolt ma zamieszkać na australijskim środowym wybrzeżu. Sam klub swoją siedzibę ma w mieście Gosford, ok. 50 km od Sydney. Zawodnik przywitał się już z fanami.

W zeszłym sezonie „Marynarze” zajęli ostatnie, dziesiąte miejsce w najwyższej fazie australijskiej ekstraklasie. Średnio ich występy oglądało jednak aż 12 tysięcy kibiców. Można być pewnym, że Jamajczyk wpłynie na wzrost zainteresowania klubem i całą ligą.

RZ


Polecamy również:


Podziel się: