Usain Bolt wraca po przerwie i wygrywa [WIDEO]

Opublikowane w pon., 27/07/2015 - 11:25

Jamajczyk przypomniał o sobie publiczności, przed którą trzy lata temu zdobywał trzy medale Igrzysk Olimpijskich. Podczas piątkowego mityngu Diamentowej Ligi w Londynie pobiegł tak jak za najlepszych czasów, choć jeszcze nie rekordowo. Eksperci już zastanawiają się czy w stolicy Anglii Bolt rozpoczął swój bieg po kolejne złoto mistrzostw świata.

W brytyjskiej stolicy Jamajski czempion sprintu dwukrotnie osiągnął czas 9,87 s. Najpierw w kwalifikacjach, przy wietrze -1.2 m/s. W finale warunki były już nieco lepsze (-0.8 m/s). Rywalizacji na pewno nie ułatwiał też chód, padający deszcz i mokra bieżnia.

W tym sezonie Usain Bolt startował tylko trzy razy. W kwietniu brał udział udział w zawodach zorganizowanych w Rio de Janeiro – 10,12 s. W maju w Ostrawie zwyciężył bieg na 200m z czasem 20.15 s. Wygrał też w Nowym Jorku z czasem 20.29, ale jego występ oceniony został jako „okropny”. Dla porównania Justin Gatlin w tym roku biegał już 19,57 s – red. Po tamtej imprezie Jamajczyk postanowił zrobić przerwę w startach rezygnując z mityngów Diamentowej Ligi m.in. w Lozzanie i Paryżu.

Dodajmy, że wynik 9,87 s. to jego najlepszy wynik Bolta od dwóch lat i Mistrzostw Świata w Moskwie, gdzie na stadionie Łużniki pobiegł z czasem 9.77 s.

Liderem tegorocznych list w biegu na 100m jest rzeczony Justin Gatlin, który w Doha pobiegł z czasem 9,74 s. Lepszy czas od Bolta mają też inny Jamajczyk Asafa Powell – 9,81 osiągnięty w Paryżu oraz Amerykanin Trayvon Brommel – 9,84.

Mistrzostwa Świata w Lekkiej Atletyce Pekin 2015 rozpoczną się 22 sierpnia.