Vertical World Circuit 2020 w ośmiu krajach. Będzie siódmy puchar dla Polaka?


Opublikowane w pt., 21/02/2020 - 15:51

19 kwietnia rozpocznie się nowy sezon cyklu Vertical World Circuit. Specjaliści biegania po schodach wystartują dziewięciokrotnie w 8 krajach na trzech kontynentach. Faworytem zmagań jest Piotr Łobodziński. Nie może być inaczej, skoro Polak wygrywał cykl aż sześciokrotnie.

Od Mediolanu zaczęła się historia Vertical World Circuit w 2011 r. i od Mediolanu rozpoczną się zmagania 2020. To zmiana w stosunku do poprzedniego roku, gdy ruszał w Seulu. Start w Azji Piotr Łobodziński pamięta szczególnie, bo ustrzelił rekord trasy w biegu na 123. piętro Lotte Tower (15:37), najwyższego budynku w całym cyklu. Tym razem jednak, z powodu zagrożenia koronowirusem, te zawody się nie odbędą. Nie zaplanowano również biegów w Wietnamie.

Otwarcie sezonu będzie wymagało pokonania 1027 schodów. Rekord włoskiej klatki należy do... Piotra Łobodzińskiego (5:16). Z Mediolanu zawodnicy przeniosą się do Paryża (14 maja), Nowego Jorku (14 czerwca) i Londynu (5 lipca). Na drugą połowę roku przewidziane są imprezy w Pekinie (29 sierpnia), Szanghaju (18 października), Dubaju (6 listopada) i Osace (15 listopada). Wielki finał nastąpi w Hongkongu, 6 grudnia.

Piotr Łobodziński jest rekordzistą tras w aż 5 eliminacjach Vertical World Circuit. Jeszcze więcej rekordów na swoim koncie ma faworytka wśród pań, Australijka Suzy Walsham, która aż 7 razy będzie startowała jako najszybsza biegaczka danej klatki schodowej.

Na razie Piotr Łobodziński trenuje w Hiszpanii. Formę w biegach płaskich i terenowych szykuje także Australijka.

Strona cyklu: www.verticalworldcircuit.com

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce