W Belgradzie biegali w samej bieliźnie. „Pozytywna energia i odwaga” [WIDEO]


Opublikowane w ndz., 23/02/2020 - 11:54

Panowie w samych bokserkach, panie w sportowej bieliźnie stanęli na starcie Extreme Intimo Underpants Run w stolicy Serbii. Pogoda ich oszczędziła, bo nie było grama śniegu, a temperatura sięgnęła prawie 10 stopni Celsjusza.

W zawodach wzięło udział 90 śmiałków. Jak podkreślają organizatorzy na zawodach dużo więcej był o za to dziennikarzy (około 300) i kibiców. Wypito też 120 butelek grzanego wina. Efekt medialności, zwłaszcza w kontekście sponsora imprezy (firmy produkującej bieliznę) został osiągnięty, bo materiał filmowy z biegu agencji prasowa Associated Press pokazały m. in. Yahoo! news, MSN czy USA Today.

„Oczywiście nie chodziło nam o ekshibicjonizm, ale o przesuwanie granic, wzmacnianie układu odpornościowego i pokazanie w 100 procentach pozytywnej historii” – zapewniają organizatorzy. „Rozsiewaliśmy pozytywną energię i testowaliśmy odwagę.”

Uczestnicy mieli do pokonania dystans mili nad brzegiem Dunaju. Startowali sprzed siedziby Belgradzkiego Klubu Biegowego, które mieści przy, tu polski akcent, ul. Tadeusza Kościuszki.

– Nie było innego powodu niż pobiec dla zabawy – podkreślał Djorjde Zivanović, uczestnik biegu.

AK


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce