W Bydgoszczy rusza Paralekkoatletyczne Grand Prix. Będą rekordy? Relacjonujemy


Opublikowane w czw., 18/07/2019 - 11:48

W piątek na stadionie im. Zdzisława Krzyszkowiaka w Bydgoszczy rozpocznie się Paralekkoatletyczne Grand Prix (World Para Athletics Grand Prix). Udział w imprezie, która odbywa się w Polsce po raz pierwszy, zapowiedziało ok. 500 zawodników z 34 krajów, w tym wyśmienici biegacze – mistrzowie paraolimpijscy.

Na bieżni zobaczymy m.in. Omarę Durand, niewidomą Kubankę, mistrzynię paraolimpijską na dystansie 100, 200 i 400 m. Warto też śledzić poczynania Jarryda Wallace’a - amerykańskiego mistrza świata na 200 m w kategorii T44.

Wśród faworytów nie brakuje również Polaków - najlepszych paralekkoatletów Europy. Konkurencje biegowe dostarczą emocji m.in. za sprawą startu Krzysztofa Ciukszy - podwójnego wicemistrza świata, Michała Derusa - wicemistrza paraolimpijskiego, Michała Kotkowskiego - dwukrotnego mistrza Europy, Alicji Jeromin (Fiodorow) - czterokrotnej wicemistrzyni paraolimpijskiej czy Barbary Niewiedział - absolutnej dominatorki światowej bieżni, wielokrotnej mistrzyni paraolimpijskiej, rekordzistki świata na 800 m.

Także w konkurencjach pozabiegowych goście ze świata spotkają się z mocną konkurencją ze strony polskich zawodników. Dodatkową motywacją dla biało-czerwonych jest fakt, że podczas Grand Prix, zostaną jednocześnie rozegrane mistrzostwa Polski.

Zawody rozpoczną się w piątek o 9:00. Pierwsze konkurencje biegowe przewidziane są na 14:30. W ramach trzydniowych zmagań, poznamy zwycięzców na dystansach od 100 do 5000 m.

Bydgoskie Grand Prix jest częścią cyklu złożonego z 9 spotkań – w Dubaju, Pekinie, Grosseto, Nottwil, Tunisie, Arizonie, Paryżu i Sao Paulo. Grand Prix w Polsce to sprawdzian nie tylko dla zawodników, ale także dla organizatorów. Za rok, na tym samym stadionie, także po raz pierwszy w kraju, zostaną rozegrane mistrzostwa Europy!

Transmisję z przebiegu rywalizacji będzie można zobaczyć TUTAJ. Podsumowanie startów Polaków i rozmowy z naszymi zawodnikami dostępne będą także na łamach naszego serwisu – zapraszamy!

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce