W Hawanie zwycięzca nadal ten sam. Polacy…

Opublikowane w pon., 20/11/2017 - 12:40

Benedykt Pospiszyl z czasem netto 3:49:00 został najszybszym wśród 16 Polaków biorących udział w niedzielnym Havana Marathon. We wszystkich biegach imprezy wzięło udział 6 000 biegaczy z 66 krajów.

Kubański maraton cieszy się sporą popularnością wśród cudzoziemców. Jego trasa wiedzie po najpiękniejszych zakątkach miasta obejmujących m.in. Starą Hawanę, gdzie zachowały się budynki postawione jeszcze w czasach kolonialnych, czy Malecon, który w tym biegu spełnia podwójną rolę.

Mimo wysokich temperatur na Kubie, biegacze mogą liczyć na naturalne zraszacze. Fale rozbijając się o mury Maleconu zapewniają prysznic. To zresztą miejsce treningów miejscowych biegaczy, którzy przygotowują się do tego startu w upale. Ich doświadczenie zaprocentowało, bo zarówno podium mężczyzn jak i kobiet w całości należało do kubańskich biegaczy.

Po raz piąty po zwycięstwo w tym biegu sięgnął Henry Jaen 2:28:42, który przygotowuje się do wiosennego maratonu w Paryżu. Na prowadzenie wysunął się na drugiej pętli i utrzymał je już do mety, wyprzedzając swoich rodaków Yumiera Foumana (2:29:50) i Aliena Reyesa (2:34:18).

Wśród pań zwyciężczynią została Yudileyvis Castillo, która linię mety minęła z czasem 2:46:35.

Benedykt Pospiszyl zajął 68. miejsce. Drugim Polakiem na mecie był Mateusz Banaś (3:50:27), zaś polskie podium zamknęła Ewelina Puchała 3:52:04, która w klasyfikacji kobiet zajęła 15. miejsce.