W młodzieży nadzieja. Jest kadra na przełajowe MŚ w Aarhus


Opublikowane w śr., 20/03/2019 - 19:38

Czteroosobowa reprezentacja Polski wystartuje 30 marca w duńskim Aarhus w 43. edycji przełajowych mistrzostw świata IAAF. 

Zgodnie z naszą wcześniejszą informacją, w Danii biało-czerwonych barw bronić będą wyłącznie młodzi zawodnicy (U20).

Największe nadzieje należy wiązać z występem Olimpii Brezy, która w lutym ustanowiła w toruńskiej Arenie halowy rekord Polski U18 w biegu na 2000 metrów oraz tym samym została liderką światowych tabel. Pobiegną także Milena Pyka, Mikołaj Czeronek i Tomasz Kurowski.

Mistrzostwa zostaną rozegrane na terenie multimedialnego muzeum archeologicznego Moesegaart, kilka kilometrów od centrum miasta. Fragment trasy będzie poprowadzony po dachu mającego charakterystyczny trójkątny przekrój budynku – wkomponowany w teren parku gmach wyrasta z ziemi i piętrzy się w górę. Zawodnicy rywalizować będą na ok. 2 kilometrowych pętlach. Już po starcie pokonywać będą dość długi podbieg,

Delegatem prasowym IAAF na mistrzostwa będzie Polak - Maciej Łopatto.

Mistrzostwa Świata w Biegach Przełajowych, pod egidą IAAF, organizowane są od 1973 roku. Pierwsza edycja odbyła się w Waregem w Belgii. Polska trzykrotnie gościła zmagania najlepszych crossowców świata – w 1987 roku w Warszawie oraz w 2010 i 2013 w Bydgoszczy.

źródło: PZLA


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce