W Piwnicznej zamontują 32 fotopułapki na śmieciarzy. Staną także na szlakach

 

W Piwnicznej zamontują 32 fotopułapki na śmieciarzy. Staną także na szlakach


Opublikowane w pt., 19/06/2020 - 17:47

Trzydzieści dwie kamery - to arsenał, który Piwniczna-Zdrój właśnie wytacza w walce ze „śmieciarzami”, czyli tymi mieszkańcami, którzy systematycznie tworzą na terenie gminy „dzikie wysypiska” śmieci przynosząc wstyd całemu samorządowi.[32 dwie kamery, to arsenał, który Piwniczna-Zdrój właśnie wytacza w walce ze „śmieciarzami”, czyli tymi mieszkańcami, którzy systematycznie tworzą na terenie gminy „dzikie wysypiska” śmieci przynosząc wstyd całemu samorządowi.

- Z przykrością informuję, że zwiększyła się liczba „dzikich wysypisk” w lasach, potokach i przydrożnych rowach. Zwracam się z uprzejmą prośbą do wszystkich mieszkańców i właścicieli firm o dbanie o nasze wspólne środowisko – mówi burmistrz Piwnicznej-Zdroju Dariusz Chorużyk załączając zdjęcia, które dobitnie obrazują skalę problemu.

- Jednocześnie przypominam, że funkcjonujący system gospodarowania odpadami zapewnia odbiór odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych. Pozostałe odpady na przykład wielkogabarytowe, remontowe, sprzęt elektryczny i elektroniczny można przekazywać do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów zlokalizowanego przy MZGKiM przy ulicy Krakowskiej 26. Pamiętajmy, że za uprzątnięcie śmieci pozostawionych nielegalnie w miejscach do tego nieprzeznaczonych płacą wszyscy mieszkańcy! - zaznacza dalej włodarz Piwnicznej.

I prosi, by osoby będące świadkami procederu wyrzucania odpadów w miejscach niedozwolonych informowały o tym Komisariat Policji tel.: 18 44 64 077 oraz Urząd Miejski w Piwnicznej – Zdroju - 18 44 64 043). - Prawo przewiduje surowe kary za niewłaściwe postępowanie z odpadami sięgające nawet 5 tysięcy złotych – zaznacza.

Ale na apelach walka ze „śmieciarzami” wcale się tutaj nie skończy. Na piwniczańskich szlakach bowiem cały czas trwa montaż 32 kamer, która gmina zakupiła dzięki dotacji, a które mają służyć przede wszystkim identyfikacji sprawców „dzikich wysypisk”.

– Montaż tych kamer to dłuższy proces, ale system powinien działać już w przyszłym tygodniu. Podgląd do nagrań będzie miał nasz operator, ten sam, który obsługuje profesjonalny monitoring w siedzibie naszego urzędu – relacjonuje przebieg akcji szef samorządu podkreślając, że kamery będą działać na zasadzie fotopułapki – by przejrzeć nagraną zawartość trzeba je będzie zabierać do centrum dowodzenia.

Ma to jednak ogromny plus, bowiem oznacza, że system będzie w pełni mobilny i kamery będzie można wieszać w różnych lokalizacjach – „śmieciarze” nie będą mieli szansy na to, by ich uniknąć zapamiętując lokalizację. Tak, jak sugerowali to radni już na jednej z sesji urządzenia działać będą przede wszystkim w okolicy szlaków turystycznych, miejsc wypoczynku, bo „dzikie wysypiska” to chyba największa antyreklama!

ES

źródło: Sadeczanin.info


 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce