W Rybniku biegają po... rondach. „Nikt w świecie tego nie robił”


Opublikowane w wt., 20/02/2018 - 08:32

W czerwcu ubiegłego roku odbył się pierwszy Ultramaraton 40. Rybnickich Rond. Uczestnicy pokonali 62 kilometry i 40 skrzyżowań o ruchu okrężnym, rozmieszczonych w całym Rybniku...

Zastanawiacie się pewnie, dlaczego pisze o takich starociach. Wyjaśnienie za moment, tymczasem krótki rys historyczny.

Inicjatywa zrodziła się spontanicznie, od indywidualnego treningu jednego z uczestników biegu, który pokonując podczas kolejnych biegów coraz więcej rond, swoim pomysłem zainteresował kolejne osoby. – Postanowiliśmy zrobić z tego jakąś fajną imprezę i wypromować bieganie oraz miasto Rybnik – stwierdził Krystian Stawarczyk, pomysłodawca i jeden z organizatorów biegu.

Tak pojawił się pomysł, który roboczo został nazwany Ultramaratonem 40 Rybnickich Rond. Nazwa przyjęła się i funkcjonuje oficjalnie. – Chyba nikt na świecie jeszcze tego nie zrobił, by przebiec dystans wiodący przez wszystkie ronda w danym mieście. To jest pierwsza edycja, i wierzymy, że impreza przyjmie się i w przyszłym roku rozrośnie – wyjaśniają Piotr Puchała i Krystian Stawarczyk z CPJ Team, organizatorzy przedsięwzięcia,

Sam bieg, którego uczestnicy wystartowali o godz. 9.00 z parkingu przy kąpielisku „Ruda”, przypominał bardziej wycieczkę biegową niż rywalizacją, ale takie było założenie organizatorów. Trasa prowadziła od ronda do ronda z maksymalnym wykorzystaniem chodników, a także poboczy i ścieżek leśnych.

W pierwszej, kameralnej edycji biegu wzięło udział 15 osób oraz zaproszeni goście specjalni. Jednym z nich był zastępca prezydenta Rybnika Piotr Masłowski. Na metę uczestnicy wpadli ok. godz. 16.00, zapowiadając, że za rok ponownie bardzo chętnie wezmą udział w takim przedsięwzięciu…

Teraz obiecane wyjaśnienie. Druga edycja Ultramaraton 40 Rybnickich Rond wystartuje 20 maja 2018 roku.

– Mamy tego świadomość, że zrobić to po raz drugi będzie trudniej, dlatego mamy dla Was niespodziankę a nawet kilka - napisał na facebooku Krystian Stawarczyk.

– Do udziału zapraszamy osoby, które czują się na siłach pokonać dystans ponad 60 km w średnim tempie 6,30 min/km. Zgłoszenie się do wycieczki biegowej nie jest jednak wcale równoznaczne z udziałem w niej - każde zgłoszenie będzie weryfikowane przez organizatorów, a to z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc.

Jak wysłać zgłoszenie i co powinno zawierać dowiecie się TUTAJ. Znajdziecie tam również wiele ciekawostek. Dodajmy, że udział w biegu jest bezpłatny.

Polecam również zaglądnąć na stronę wydarzenia, a żeby nie przegapić ważnych informacji proponuje użyć opcji wyświetlania najpierw z poziomu strony: wejdź na FB na Ultramaraton 40 Rybnickich Rony, dotknij opcji "Obserwuj" lub Obserwowanie obok zdjęcia w tle. Dotknij opcji "Wyświetlaj" najpierw.

Kto ma ochotę polecieć z nami przez wszystkie ronda dookoła Rybnika? Serdecznie zapraszamy W ubiegłym roku zabawa była przednia i gwarantuję, że i w tym roku na pewno nie będzie gorzej… Działamy i do zobaczenia na rondach. A dla zaostrzenia apetytu zdjęcia z ubiegłego roku autorstwa Jarka Sielskiego.

Arkadiusz Jakubiak, Ambasador Festiwalu Biegów


 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce