W sobotę Mistrzostwa Polski Nordic Walking (5, 10 i 21 km)


Opublikowane w śr., 07/08/2019 - 12:28

W najbliższą sobotę fani chodzenia z kijami ponownie spotkają się na linii startu, by stanąć do wspólnej rywalizacji o punkty w klasyfikacji generalnej Pucharu Polski Nordic Walking. Do ostatnich zawodów w Polanicy Zdroju zgłosiło się prawie 400 zawodników. W tym tygodniu rywalizacja przeniesie się do podbydgoskiego Żołędowa.

– Mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego w tym roku po raz kolejny mają okazję wziąć udział w organizowanej przez nas nordicowej imprezie. Do tej pory odbyły się tutaj dwa Puchary Regionalne i frekwencja za każdym razem dopisywała. Myślę, że ranga zawodów Mistrzostw Polski dodatkowo przyciągnie uwagę i zmobilizuje miejscową społeczność, szczególnie, że mieszkańcy gminy Osielsko mają zapewniony darmowy start – mówi Robert Brzeziński z Polskiej Federacji Nordic Walking.

Sobotnie zawody Pucharu Polski odbędą się przy ulicy Słonecznej na orliku w Żołędowie. Profil trasy wyścigów jest zróżnicowany, na całej długości znajduje się tyle samo wzniesień, co zejść. Trasa prowadzi po miękkiej nawierzchni.

Zawody rozpoczną o godzinie 10:00 maszerujący na najdłuższej, 21-kilometrowej trasie. Godzinę później wystartują zawodnicy na dystansie 10 km. Punktowaną część turnieju zakończy wyścig na 5 km o godz. 11:40. Do rywalizacji mogą dołączyć osoby, które do tej pory nie brały udziału w zawodach.

– W sobotę zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę wspólnie spędzić popołudnie na sportowo. Warto przyjść całą rodziną, ponieważ dla dzieci również jest przewidziana specjalnie przygotowana trasa mini Nordic Walking, którą przejdą 400 metrów – zachęca Joanna Ożóg z Akademii Zdrowia Santander Consumer Banku, partnera cyklu.

Zapisy prowadzone będą w przeddzień zawodów w godzinach 17.00-19.00 oraz w dzień wyścigów od godziny 8:00. Rejestracji można dokonać również na stronie pucharpolskinw.pl.

Osoby, które chciałyby rozpocząć przygodę z nordic walking od podstaw lub doszlifować swoją technikę, mogą również brać udział w darmowych treningach organizowanych przez Akademię Zdrowia Santander Consumer Banku. Zajęcia w Osielsku odbywają się w każdy wtorek o godzinie 18.00 na terenie orlika w Żołędowie. Uczestnicy mogą liczyć na cenne rady specjalistów, którzy zadbają by opanowali poprawną technikę chodzenia z kijami.

Pełny harmonogram zawodów oraz wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na stronach pucharpolskinw.pl oraz akademia-zdrowia.com.

źródło: Organizator


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce