W stolicy ruszył Etapowy Maraton Pokoju [ZDJĘCIA]

 

W stolicy ruszył Etapowy Maraton Pokoju [ZDJĘCIA]


Opublikowane w czw., 11/04/2019 - 09:41

Ponad setka biegaczy zebrała się pod Centrum Olimpijskim w Warszawie na inauguracyjnym biegu Etapowego Maratonu Pokoju.

Cykl składa się z 8 biegów. Siedem z nich wymaga pokonania 5 km, jeden będzie 7-kilometrowy. W ten sposób każdy z uczestników pokona pełny maraton. Każdy etap tego maratonu upamiętnia inną bitwę II wojny światowej, w której uczestniczyli i walczyli polscy żołnierze.

Środowy bieg został poświęcony Bitwie o Narwik, która toczyła się od 9 kwietnia do 8 czerwca 1940 r. i była pierwszym zwycięstwem aliantów. W walkach brały udział ORP „Błyskawica”, ORP „Burza” i ORP „Grom” oraz Brygada Strzelców Podhalańskich.

Biegacze ruszyli 5-kilometrową trasę, wystartowani przez najmłodszą polską zdobywczynię Korony Ziemi. Miłka Raulin, która szykuje się do Biegu 7 Dolin, sama także wzięła udział w imprezie.

Najmłodsza polska zdobywczyni Korony Ziemi ultramaratonką. Celuje w Bieg 7 Dolin!

Bieg dużo ją kosztował.

- No nie wiem, jak to będzie z tym ultramaratonem... Tu mi chyba zaszkodziły jajka, które zjadłam przed startem - tłumaczyła Miłka, która oprócz biegu, miała też na głowie „obowiązki” wobec biegaczy. Wspólnym zdjęciom i autografom nie było końca.

Bieg wygrał triumfator poprzedniego cyklu tego organizatora Setki Stulecia, Wojtek Skory, który do mety dobiegł z czasem 18:06. Dla niego był to już drugi bieg tego dnia.

- Tutaj już nie biegłem na 100 procent. Dałem z siebie wszystko na Grand Prix Żoliborza, gdzie byłem piąty. Trasę pod Centrum Olimpijskim znam dobrze, biegałem tu przecież biegi Setki Stulecia. Jednak dzisiaj warunki były ciężkie. W jedną stronę mocno wiało. Ze 30 sekund ten wiatr mi zabrał na pewno - mówił Wojtek Skory, który w tym roku nastawia się na udział w żoliborskim cyklu i nie jest pewien, czy wystartuje we wszystkich biegach Etapowego Maratonu Pokoju.

Wątpliwości nie ma za to Joanna Trzaskowska, która wygrała rywalizację pań.

- Zamierzam uczestniczyć w każdym biegu serii. Może nawet uda się wygrać, ale to nie jest najważniejsze. Najbardziej liczy się atmosfera tych biegów - mówiła zwyciężczyni, której wiatr nie przeszkadzał.

- Może trochę mnie wyhamował, ale dawał również wytchnienie - dodała Joanna Trzaskowska.

Następny bieg serii odbędzie się 25 kwietnia o 20:00 i będzie poświęcony Bitwie o Bolonię.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce