W Święcanach pobiegli w strugach deszczu [ZDJĘCIA]

Opublikowane w pon., 29/04/2019 - 08:20

W niedzielę 28 kwietnia w Święcanach w powiecie jasielskim odbył się już 8. Bieg Pamięci Senatora Stanisława Zająca. To bardzo atrakcyjna impreza biegowa, której celem jest m.in. popularyzacja biegania oraz upamiętnienie pamięci Senatora RP Stanisława Zająca, który zginął w katastrofie smoleńskiej.

W tym roku jego przebieg imprezy zakłócił padający deszcz, który towarzyszył biegaczom od startu do mety na obu dystansach.

Na dystansie półmaratońskim pobiegło prawie 80 zawodników, a na 5 kilometrów - 70 biegaczy. W tym roku tempo biegu na obu dystansach nadawali biegacze w powiatu gorlickiego. Oni też zwyciężali na obu dystansach.

Półmaraton wygrał Tomasz Pociecha z Krygu, zyskując rewelacyjny czas 1.11:51.

– Biegło się wspaniale. Udało się złamać te magiczne 12 minut i z tego cieszę się najbardziej – powiedział na mecie zwycięzca biegu.

Nie było to jego pierwsze zwycięstwo w tym półmaratonie. Pociecha wygrał tutaj również w 2017.

W biegu na pięć kilometrów zwyciężył Grzegorz Rosłoński z Szymbarku z czasem 00.18:20.

– Był to mój debiut w tym biegu. Trasa fajna chociaż lekko pagórkowata i trochę bieg utrudniał nam padający deszcz. Prowadziłem już od startu – mówi Grzegorz Rosłoński.

Bieg rozgrywany był na trasie ze Święcan do Trzcinicy. Meta zlokalizowana była przy Skansenie Karpacka Troja w Trzcinicy. Większość uczestników stanowili biegacze z Podkarpacia i Małopolski. Przyjechali też biegacze z Ukrainy. Wśród nich Volodymyr Timashov, który w ubiegłym roku wygrał półmaraton w Gorlicach, a w Święcanach był trzeci.

Medale wręczała żona senatora, pani senator Alicja Zając.

Pełne wyniki: TUTAJ