Warsaw Track Cup 2018 już na mecie. W przyszłym roku nowości!


Opublikowane w czw., 06/09/2018 - 10:23

Za nami Mistrzostwa Europy czy finał Diamentowej Ligi. Kolejny sezon zakończył też Warsaw Track Cup – lekkoatletyczny mityng dedykowany amatorom. Podczas finałowych zmagań emocje były nie mniejsze niż w Berlinie czy Zurychu.

Trzeci i zarazem ostatni mityng rozegrany został na stadionie warszawskiego AWF, a nie jak poprzednio na legendarnej Skrze. Obiekt stołecznej uczelni posiada sztuczne oświetlenie. Impreza wystartowała o 18 i jupitery szybko okazały się przydatne.

W blasku reflektorów można było poczuć się jak na lekkoatletycznym mityngu z prawdziwego zdarzenia. Brakowało może tłumów kibiców na trybunach, ale za to biegacze oczekujący na swój start zapewniali legalny doping.

Tradycyjnie biegano na 3000 m, 1500 m, 800 m oraz w sztafecie 4 x 400 m. W klasyfikacji generalnej klasyfikacji cyklu pod uwagę brana była suma czasów zdobytych na trzech indywidualnych dystansach.

- Atmosfera na stadionie AWF jest wyjątkowa. Nie zawsze jest okazja, żeby tu pobiegać. Chyba, że są to jakieś zorganizowane treningi czy zawody. Zwykle trenują tu najlepsi sportowcy. Finał jest bajeczny. Biegłem na 1500 m w ostatniej serii i nogi mi trochę zakwasiło, ale tak trzeba biegać. Ten cykl polecam każdemu nie zależnie od stopnia zaawansowania - powiedział Dominik Gosk, stały uczestnik cyklu.

Nowością było zorganizowanie biegów dla dzieci, na dystansach od 60 m do 200 m.

W przyszłym roku innowacji może być więcej. Organizatorzy myślą o wprowadzeniu dodatkowych konkurencji... i to nie tylko biegowych!

- Mamy dużo próśb o bieg na 100 m. Może pójdziemy w tym kierunku. Ale mamy też plan, żeby wzbogacić imprezę o kolejną lekkoatletyczną konkurencję. Nie chce za dużo zdradzać, ale powiem że mamy w tym świetne wyniki. Myślimy tylko jak to rozegra - mówi tajemniczo maratończyk Mariusz Giżyński, organizator imprezy.

Biegu na 3000 m wygrał Jacek Gałasiewicz z czasem 8:35,2. Wśród pań najlepsza okazała się Martyna Wiśniewska - 10:57,2. Pełne wyniki wkrótce.

RZ


 

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce