Warszawa: Biegowym krokiem w… Noc Muzeów


Opublikowane w pt., 17/05/2019 - 09:20

Przed Nocą Muzeów dobrze jest nabrać sił, wszak długie kolejki i zwiedzanie kolejnych obiektów potrafi wykończyć niejednego. Dlatego na warszawskim Mokotowie odbędzie się rozgrzewka, którą poprowadzi czterokrotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski. Człowiek, który na chodzeniu zna się jak mało kto

Po raz kolejny muzea zapraszają na zwiedzanie po zmroku i szykują moc atrakcji. Z roku na rok inicjatywa ta cieszy się coraz większą popularnością. W pierwszej warszawskiej edycji w 2004 roku zwiedzić można było jedynie 11 placówek. Tym razem w samej tylko stolicy zgłoszonych jest ich aż 260! Miłośnicy aktywności fizycznej mogą m.in. zwiedzić Muzeum Sportu i Turystyki. Na ścianach zobaczyć będzie można np. medale Roberta Korzeniowskiego.

W sobotę utytułowanych chodziarz, a obecnie zapalony biegacz m.in. uczestnik Festiwalu Biegowego w Krynicy Zdroju w 2014 roku (Życiowa Dziesiątka w 35:19, na zdjęciach podczas startu na krynickim deptaku i finiszu na Rynku w Muszynie – red) będzie promował tzw. fitness walking, czyli dynamiczny spacer który uruchamia wszystkie partie mięśniowe. Jest to dobra propozycja dla tych, którzy poszukują bezpiecznej formy ruchu.

Trening odbędzie się w sobotę 18 maja w godzinach 17-18, na boisku przy liceum Jana Kochanowskiego, ul. Wiktorska 99. Wstęp jest wolny.

Noc Muzeum organizowana jest na terenie całego kraju. W Krakowie akcja obędzie się już z piątku na sobotę 17/18 maja. W tegorocznym wydarzeniu udział weźmie ponad 50 placówek muzealnych. Odwiedzić będzie można m.in. Fabrykę Emalia Oskara Schindlera czy Aptekę Pod Orłem. Przypomnijmy, że oba muzea łączy trasa biegu „Pamiętaj z Nami” zaliczanego do Grand Prix Małopolski 2019.

Rekordowa edycja Biegu „Pamiętaj z nami” w Krakowie! Ruszyło Grand Prix Małopolski 2019 [WYNIKI, ZDJĘCIA, WIDEO]

RZ


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce