Noworocznie... tydzień po Sylwestrze! „Warto”


Opublikowane w sob., 12/12/2015 - 16:57

Ruszają zapisy do 4. Biegu Noworocznego w Parku Skaryszewskim. Ostatni akord biegowego Sylwestra w stolicy - 9 stycznia. Fundacja „Festiwal Biegów” zapewni pomiar czasu.

Do tej pory Bieg Noworoczny organizowany przez Active Sports odbywał się zawsze w pierwszy weekend po zabawie sylwestrowej. W tym roku organizatorzy postanowili na późniejszy termin.

– Do podjęcia tej decyzji zmusiło nas trochę to, że w piątek 1 stycznia w tym samym miejscu odbywa się inny bieg (dokładnie ten). Nie ma więc sensu dzień po dniu organizować zawodów w tej samej lokalizacji. Biegacze mają trochę więcej czasu, żeby odpocząć po sylwestrowej zabawie – wyjaśnia Alina Sakwa, organizatorka imprezy.

Bieg tradycyjnie odbędzie się na dystansie 8 km. Trasa składa się z dwóch pętli. Start i meta znajdować się będą w okolicach stadionu KS Drukarz. Limit uczestników wynosi 400 osób.

– W tym parku jest wiele wariantów na poprowadzenie trasy. Nasza jest jedną z trudniejszych. Jeśli w ogóle możemy mówić o jakimś stopniu trudności, bo większość trasy jest bowiem płaska. Do tego korzystamy z jednego podbiegu – objaśnia organizatorka. Dodaje, że w porównaniu do poprzednich edycji są dwie zmiany regulaminowe - pomiar czasu zostanie wykonany z pomocą chipów, a rywalizacja toczyć się będzie także w kategoriach wiekowych.

Chociaż szampana na mecie nie będzie, to organizatorzy zapewniają że szampańska będzie zabawa. Bieg pozwoli aktywnie wejść w Nowy Rok.

– Nie będzie szampana, bo impreza współorganizowana jest z Urzędem Dzielnicy Dzielnicy Praga- Południe. Nawet nie możemy wykorzystywać butelki do promocji biegu na naszej stronie internetowej. Obowiązują nas odpowiednie przepisy i to jest zabronione. W zamian za to, na biegaczy czekać będzie bigos i herbata. Mamy też atrakcyjne nagrody oraz medale. Warto przyjść i wystartować! – zachęca Alina Sakwa.

4. Bieg Noworoczny odbędzie się 9 stycznia. Start o godzinie 12:00, biuro zawodów czynne będzie od godziny 9:30.

Rok temu imprezę ukończyły 330 osoby. Zwyciężyli Maciej Badurek z czasem 24:36 oraz Joanna Schab z czasem 30:17.

4. Bieg Noworoczny w naszym KALENDARZU IMPREZ.

RZ


Polecamy również:


Podziel się: