Warszawa: Upalny Bieg Obrony Westerplatte [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pon., 02/09/2019 - 11:28

W 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej, pod Centrum Olimpijskim w Warszawie wystartował Bieg Obrony Westerplatte. Przedostatnia odsłona cyklu Etapowy Maraton Pokoju toczyła się upalny dzień. Mimo wieczorowej pory, słowo „gorąco” było odmieniane na wszystkie sposoby.

Warunki nie przeszkadzały zwycięzcy.

- Biegło mi się naprawdę dobrze. 5 km to taki dystans, który mogę biegać w każdych warunkach i w każdej temperaturze. Nie przeszkadza mi ani upał ani deszcz. Do dzisiejszego biegu podszedłem zachowawczo. Podczas Półmaratonu Praskiego miałem problemy z żołądkiem i nie ukończyłem biegu. Obawiałem się, że dzisiaj to się powtórzy, więc wolałem używać - mówił Daniel Mikielski, który w najbliższy weekend będzie startował na 10. TAURON Festiwalu Biegowym w Krynicy.

- Zacznę od Mili, potem Bieg w Krawacie, potem dyszka, trójka, a jak będę miał ochotę to jeszcze 5 km. Potem połówka, kilometr i Bieg Kibica - wymienił swój bogaty plan na Krynicę pierwszy zawodnik Biegu Bitwy o Westerplatte.

Zwyciężczyni oprócz pogody dopatrzyła się innego utrudniania podczas biegu.

- Dla mnie warunki okazały się trudne i to nie tylko ze względu na pogodę. Dzień się skraca i zrobiło się ciemno. Trzeba było się mocniej skoncentrować. Mimo to, starałam się biec szybko i zrobiłam swój drugi czas na tym dystansie - mówiła Agnieszka Żuraniewska.

Zakończenie cyklu nastąpi 18 września podczas Biegu Bitwy nad Bzurą. Poprzedzi go Mila dla Janusza Klarnera, uczestnika pierwszej polskiej wyprawy na Nanda Devi East, który zginął podczas wojny.

Uczestnicy cyklu nie roztają się jednak z trasą pod Centrum Olimpijskim na długo. 12 października odbędzie się tam bieg upamiętniający 100-lecie Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce