Warszawa: W niedzielę premiera filmu o Fionie Oakes


Opublikowane w czw., 12/09/2019 - 08:46

W niedzielę 15 września, w ostatnim dniu Festiwalu Filmów Sportowych Sztafeta zostanie wyświetlony film o Fionie Oakes - „Running for good”. Przez 74 minuty autorzy dokumentu towarzyszą jej z kamerą na trasie Maratonu Piasków i przybliżają biegową drogę najszybszej kobiety, która pokonała maraton na każdym kontynencie.

Brytyjka jest także rekordzistką Antarctic Ice Marathon, a w celach charytatywnych podejmuje się biegów w kostiumach. Do niej należy m.in. rekord półmaratonu w zwierzęcym kostiumie.

Dokument był kręcony w 2017 r. Fiona nie wygrała wtedy Maratonu Piasków, jednak pięć lat wcześniej była pierwszą weganką, która dotarła do mety. Warto dodać, że ta ultramaratonka nie korzysta z białka zwierzęcego od 12 roku życia. Biega bez trenera. Nie korzysta z fizjoterapeutów i nie odwiedza strefy masażu na biegach

Jej biegowe sukcesy budzą tym większy respekt, że uzyskała je pomimo poważnych problemów z rzepką. Jako nastolatka, dowiedziała się od lekarzy, że już nigdy nie będzie prawidłowo chodzić. Przeszła szereg operacji i miała się przygotować na wózek. Tymczasem Fiona chodzi, biega, wygrywa a na wrzesień wyznaczyła sobie kolejny cel charytatywny.

Maraton w Berlinie Oakes zamierza pokonać przebrana za krowę i ustanowić rekord na królewskim dystansie. Wybór krowy nie jest tu przypadkowy. Fiona Oakes jest aktywistką walczącą o prawa zwierząt. Prowadzi ośrodek, w którym ratuje się życie zwierząt hodowlanych.

Swoją historię opowiada w „Running for good” w reżyserii Keegana Kuhna. Rolę narratora w tym dokumencie pełni Rich Roll, ultramaratończyk i triathlonista, autor popularnych podcastów i książek.

Film zostanie wyświetlony 15 września o 15:30 w kinie Elektronik w Warszawie.

IB


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce