Weekend… Pełny Energii. Sportowy maj w Gorlicach


Opublikowane w pt., 19/04/2019 - 07:14

Wielkim krokami zbliża się coroczna majowa impreza sportowa organizowana przez Stowarzyszenie Maraton Gorlice. W tym roku będzie ona nosiła nazwę Weekendu Pełnego Energii i odbędzie się w dniach 18-19 maja.

Impreza rozpocznie się w sobotę zawodami rolkarskimi Roll And Ski oraz 3. Kryterium Kolarskim. Będą zawody dla dzieci o nazwie Mini K2 Roll and Ski.

– Dla starszych rolkarzy przewidziano Długodystansowy Puchar Polski oraz maraton rolkarski na dystansie 42 km. Będzie też wyścig półmaratoński na dystansie 22 kilometrów. Wyścig zostanie rozegrany w Gorlicach – informuje Adam Rachwał prezes Stowarzyszenia Maraton Gorlice.

W sobotę rywalizować będą także kolarze. Tutaj w organizacje wyścigu włącza się podobnie jak w poprzednich latach Gorlicki Klub Cyklistów. Będzie to już 3. Kryterium Kolarskie na dystansie 42 km 250 metrów.

– W niedzielę zawodnicy przeniosą się na trasy biegowe i marszowe. W ramach siedemnastej edycji Biegu Naftowego przygotowaliśmy biegi na dystansie 21 km, 10 km, 5 km oraz marsz nordic walking na dystansie pięciu kilometrów – wylicza prezes Stowarzyszenia.

Start półmaratonu będzie miał miejsce w Owczarach przy zabytkowej cerkwi wpisanej na listę UNESCO. Biegacze na dystansie 10 km również wystartują w Owczarach i pobiegną przez Siary i Sękową na stadion OSiR.

Na najlepszych czekają nagrody, upominki, ciekawe pakiety startowe i już dzisiaj wiadomo, że wyjątkowy medal, nawiązujący do tradycji przemysłu naftowego i zabytkowych cerkwi, wpisanych na listę UNESCO w powiecie gorlickim.

Więcej informacji oraz szczegółowe regulaminy można znaleźć TUTAJ. Zapisy w serwisie DataSport.

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce