Widzew zorganizuje bieg z historią klubu w tle. Pakiety startowe wyprzedane


Opublikowane w pon., 10/09/2018 - 13:54

Zaledwie 16 godzin trwały zapisy na I Bieg z Historią Klubu Widzew Łódź, który odbędzie się 20 października. – Jesteśmy pod wrażeniem zainteresowania ze strony kibiców i biegaczy. To był strzał w dziesiątkę – uważa Przemysław Klementowski, prezes klubu.

Z inicjatywą zorganizowania biegu wyszli biegacze z Razem Trenujmy Sport. To nieformalna grupa około stu osób, które uwielbiają biegać, a do tego kibicują Widzewowi Łódź. Startują w całej Polsce, ale chcieli mieć też swój „własny” bieg.

Zdecydowali, by oprócz zwykłej rywalizacji, impreza miała też wymiar edukacyjny. Dlatego każdy z sześciu zaplanowanych biegów (dwa w roku – jesienią i wiosną) odbędzie się pod hasłem związanym z historią klubu. Pierwszy, 20 października, będzie nawiązywał do początków klubu w 1910 roku, czyli powstania TMRF (Towarzystwa Miłośników Rozwoju Fizycznego), protoplasty RTS Widzew.

Na mecie każdy uczestnik dostanie medal „z historią". Szata graficzna oraz kształt nawiązują właśnie do okresu z przeszłości klubu. Do każdego pakietu zostanie załączona także laminowana karta z informacją historyczną. - Z biegu na bieg dowiemy się więcej i zbierzemy historię klubu zapisaną na medalach - wyjaśnia Marta Tołkacz, z grupy Razem Trenujemy Sport. – To pierwszy taki projekt realizowany w Polsce przez klub piłkarski. Cykl ma na celu promować aktywność fizyczną i przybliżyć historię Widzewa.

W klubie pomysł biegaczy przypadł do gustu i rozpoczęto wspólne prace nad jego realizacją. 5-kilometrową trasa będzie wiodła przez parki im. Roberta Baden - Powella i 3 Maja. W niedzielę o godz. 19:10 rozpoczęły się zapisy. Już po godzinie na liście startowej było 345 nazwisk (na 550 miejsc). W poniedziałek około godz. 10:30 sprzedano ostatni pakiet na bieg.

- To znakomity pomysł, by połączyć aktywność fizyczną z poznawaniem historii klubu – podkreśla prezes Klementowski. – Nie mieliśmy wątpliwości, by połączyć siły z grupą Razem Trenujemy Sport i wspólnie zorganizować bieg. To jak szybko sprzedały się pakiety startowe tylko potwierdziło jakim magnesem jest nazwa Widzew.

20 października I Bieg z Historią Klubu Widzew Łódź wystartuje o godz. 11.

Więcej informacji o biegu - TUTAJ.

mat. pras.

Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce