Wielopokoleniowe 20. Biegi Uliczne w Nowej Dębie [ZDJĘCIA]


Opublikowane w pon., 03/06/2019 - 12:26

W sobotę 1 czerwca w Nowej Dębie odbyła się jubileuszowa dwudziesta edycja Biegów Ulicznych. Biegano wokół placu mjr Jana Gryczmana.

Dopisała frekwencja, szczególnie wśród najmłodszych. Sportowe zmagania na świeżym powietrzu były doskonałym sposobem świętowania Dnia Dziecka. Nie brakowało też dorosłych, którzy brali udział w zawodach wraz ze swoimi pociechami.

- Córka biega co roku, a dzisiaj też wystartował pierwszy raz mój przedszkolak. Ja sam się jeszcze co prawda nie załapałem, ale ich dopinguję jak mogę - mówi z dumą jeden z tatusiów, spacerując wraz ze swoimi młodymi medalistami.

Startowano w sumie w siedmiu kategoriach wiekowych. Zmagania otwierał pierwszy w historii Biegów Ulicznych Bieg Przedszkolaka dla dzieci w wieku 7 lat i młodszych. Zanim padła pierwsza komenda do startu, wszyscy biegacze mogli wziąć udział we wspólnej rozgrzewce, w którą szczególnie zaangażowani byli najmłodsi uczestnicy.

Przedszkolaków zagrzewał do walki i poprowadził na linię startu pan Julian Zięba – wieloletni trener lekkoatletów z klubu Stal Nowa Dęba. Zawodnicy Biegu Przedszkolaka bardzo poważnie podeszli do swojej konkurencji i żywiołowo dopingowani przez swoich opiekunów, pokonali dystans 200 metrów.

W kolejnych konkurencjach brały udział dzieci z roczników 2008-2011, dla których była przewidziana trasa o długości 400m. Nieco starsi biegacze i młodzież ze szkół podstawowych zmagali się na odcinkach 800m i 1200m. Najstarsi mogli wziąć udział w biegu otwartym z klasyfikacją open, na dystansie 1600 m.

Dla wszystkich uczestników przewidziane były pamiątkowe medale i koszulki.

Nowodębskie Biegi Uliczne zakończyły się dekoracją zwycięzców poszczególnych kategorii. Otrzymali oni puchary i medale.

Biegi Uliczne w Nowej Dębie mogą służyć za świetny przykład tego, jak w żywiołowy sposób propagować sport i kulturę zdrowego współzawodnictwa już od najmłodszych lat.

Organizatorami imprezy było - jak co roku - Nowodębskie Towarzystwo Społeczno - Kulturalne i Samorządowy Ośrodek Sportu i Rekreacji w Nowej Dębie. Wieloletnim partnerem biegów jest Fundacja „Festiwal Biegów.

Paweł Kubicki


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce