Winter Vertical Wierch nad Kamieniem dla… [ZDJĘCIA]

 

Winter Vertical Wierch nad Kamieniem dla… [ZDJĘCIA]


Opublikowane w sob., 07/12/2019 - 17:38

W sobotę 7 grudnia w rejonie Maciejowej i Hali Łabowskiej odbyła się już trzecia edycja Winter Vertical Wierch nad Kamieniem. otwarty trening biegowy z charytatywnym przesłaniem. Na starcie był Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów.

- Tę fantastyczną imprezę biegową, podobnie jak i w latach poprzednich, zorganizował Łukasz Przybyłowicz wraz ze swoją ekipą. Tym razem sympatycy zimowych biegów górskich mieli do pokonania prawie 8 km trasy z licznymi przewyższeniami. Meta znajdowała się w rejonie schroniska na Hali Łabowskiej na wysokości 1061 m n.p.m., a na starcie pojawiło się ponad 50 osób.

Tuż przed rozpoczęciem imprezy wszystkich biegaczy powitała wójt gminy Łabowa Marta Słaby. Życzyła „powodzenia” na trasie biegu. To bardzo miłe, że pomimo wielu obowiązków w tym dniu znalazła czas, aby spotkać się z biegaczami.

Trasa w tym roku była nie tylko bajeczna, ale i bardzo wymagająca. Na początek powitał nas stromy podbieg, a później już cały czas biegliśmy ku schronisku, gdzie znajdowała się meta. Wszędzie towarzyszył nam śnieg, wspaniałe widoki i niesamowita atmosfera i zimowy klimat.

Na mecie czekał na nas Łukasz z pięknymi medalami i gorącym poczęstunkiem w schronisku.

Winter Vertical Wierch wygrał - po raz kolejny zresztą - Stanisław Tomasik z Szymbarku. Drugie miejsce zajął Wojciech Tarasek ze Starej Wsi. Na trzecim miejscu uplasował się Grzegorz Rosłoński z Szymbarku.

Wśród pań najlepsza okazała się Joanna Szurek z Gorlic. Na drugim miejscu finiszowała Agnieszka Bylica z Gorlic, a trzecie miejsce zdobyła Ewa Pałuzewicz z Nowego Sącza. Wszyscy otrzymali okolicznościowe statuetki.

- Dziękuję wszystkim z całego serca na przybycie na kolejną edycję naszej imprezy. Promujemy w ten sposób nasz piękny region, a głównie gminę Łabowa i naszą Maciejową. Impreza rozrasta się nam z roku na rok i to cieszy najbardziej. Nasz trening biegowy był nieodpłatny, a biegacze nie żałowali dobrowolnych datków na dalsze leczenie i rehabilitację dla córki naszego kolegi z GOPR. Za to również z całego serca dziękuję. Dziękuję również wszystkim sponsorom, dzięki którym udało się zorganizować tę imprezę, a moim kolegom z GOPR-u za pomoc przy organizacji i zabezpieczenie trasy - dziękował Łukasz Przybyłowicz.

Po raz drugi miałem okazję uczestniczyć w tej imprezie i po raz kolejny gmina Łabowa przywitała nas bardzo gościnnie. To zasługa nie tylko władz gminy, ale głównie Łukasza i jego ekipy. Dziękujemy za wspaniałą imprezę i pojawimy się na pewno za rok! – zapowiada Marek Podraza.

red. / Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce