Wirtualne bieganie dla św. Jana Pawła II z okazji setnych urodzin

 

Wirtualne bieganie dla św. Jana Pawła II z okazji setnych urodzin


Opublikowane w czw., 21/05/2020 - 09:50

W poniedziałek 18 maja większość Polaków myślami była przy św. Janie Pawle II. W tym dniu obchodzono setną rocznicę jego urodzin. Były to z wiadomych przyczyn skromne urodziny. Również i biegacze mogli się włączyć w te wyjątkowe obchody i pobiec wirtualnie.

Udało mi się znaleźć Wirtualny Bieg Doboczyności, którego celem było m.in. upamiętnienie setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Do biegu można było przyłączyć w przedziale czasowym od 18.05.2020 do 16.10.2020. Oczywiście wybrałem pierwszy najważniejszy dzień.

Do wyboru jest tu dystans symboliczny i jeden z dwóch głównych - 5 i 10 km. Każdy dystans można pokonać, maszerując lub biegnąc. Ja wybrałem dystans symboliczny i przebiegłem prawie 11 kilometrów po lasach i łąkach. Uczestnicy biegu mogą zdobyć okolicznościowy medal i koszulkę (za opłatą) oraz wirtualny numer startowy i dyplom. Do biegu można się dołączyć w każdej chwili.

Podczas pokonywania w samotności tego niezbyt długiego dystansu był czas na przemyślenia i wspomnienia. Gdy Karol Wojtyła został papieżem 16.10.1976 r. Miałem wówczas zaledwie 9 lat. Byłem wtedy w szkole, zapamiętałem, że wszyscy się cieszyli.

Miałem okazję zobaczyć Karola Wojtyłę rok wcześniej w sierpniu, gdy był kardynałem w podkarpackiej Przeczycy podczas koronacji Matki Boskiej Przeczyckiej. Gdy pielgrzymował do Polski w 1997 r., byliśmy z rodziną na uroczystościach w Krośnie. W 1999 r. podczas pielgrzymki do Starego Sącza uczestniczyłem w zabezpieczeniu tej wizyty. Wielokrotnie miałem okazję być także w Wadowicach, gdzie się urodził i nawet udało się tam dwa razy pobiec w Biegu Powsinogi, jak dobrze pamiętam w 1984 i 1985 roku, najstarszej imprezie biegowej w tym papieskim mieście.

Informacje o biegu: TUTAJ

Marek Podraza, Ambasador Festiwalu Biegów


Polecamy również:


Podziel się:
kochambiegacnafestiwalu
kochambiegacwpolsce